České hokejové hvězdy mění adresy. Hronek míří do Kanady, Vrána k řece Missouri a Voráček ještě níže

Přidat na Seznam.cz

Už dlouho se v kanadsko-americké lize nestalo, aby se na konci přestupového období stěhovalo na nové adresy tolik českých hokejových hvězd. Fanoušci ještě nestačili prodiskutovat novou osmiletou smlouvu Davida Pastrňáka a už tu mají nové hokejové téma – přesuny našich hráčů do jiných klubů. A navíc se to týká reprezentantů. Jakub Voráček míří z Columbusu do Arizony. Filip Hronek opouští Detroit a vydává se směrem do Kanady, kde bude nastupovat za Vancouver. A Jakub Vrána svlékl též detroitský dres a nově si oblékne výstroj v St. Louis.

Asi největší šok to je u Hronka, kterému se letos daří. Během dosavadních 60 zápasů si připsal 38 bodů za devět branek a 29 asistencí, čímž už překonal své dosavadní rekordy, jak v bodování, tak v gólech. Jen v asistencích ještě musí přidat, do loňských 33 nahrávek mu jich ještě pár schází. Do konce sezony ještě zbývá více jak dvacet utkání, takže by to pro tohoto ofenzivně laděného obránce neměl být problém.

Naopak přestup Vrány se trochu čekal. V letošní sezoně nastoupil za Detroit jen ve třech zápasech, poté co se vrátil z asistenčního programu NHL a hráčské asociace NHLPA, který pomáhá hokejistům i jejich rodinám v případě psychických problémů, závislostí a dalších záležitostí. Další zápasy ztratil český útočník kvůli zranění. Pro Vránu už je St. Louis v NHL třetí adresa. Ještě před Detroitem nastupoval ze Washington, s kterým získal v roce 2018 Stanley cup.

U Jakuba Voráčka je situace trochu složitější. Sice přestoupil do arizonského klubu, jenže kvůli dlouhodobým problémům vztahující se k otřesu mozku v této sezoně už nenastoupí. A není vůbec jisté, zda ještě někdy bude bývalý kapitán reprezentace hrát hokej… „Pokusím se samozřejmě udělat maximum při snaze o návrat, ale může to být opravdu dlouhodobý proces. V tuto chvíli však nevidím reálně možnost, že bych naskočil zpátky v blízké budoucnosti. Udělám ale vše, co je v mých silách, aby se mi podařilo vrátit se na led,“ uvedl Voráček v listopadu na tiskové konferenci. Od té doby bohužel k žádnému zlepšení nedošlo.

Jakub Voráček je v historických statistikách, co se týká počtu zápasů v NHL, třetí nejlepší Čech. V dresech Philadelphie a Columbusu nasbíral 1058 startů, v kterých získal 806 bodů (223+583). Před ní jsou jen Jaromír Jágr a Patrik Eliáš.

Zdroj: redakce, nhl.com