České hokejistky dobývají kanadsko-americkou soutěž. Mrázové to střílí, Vanišová nahrává

Přidat na Seznam.cz

Ženský hokej je na vzestupu. Jeho popularita stoupá v tradičních hokejových zemích jako je Česko, Švédsko, Finsko, USA a Kanada. I to byl jeden z důvodů, proč vznikla kanadsko-americká soutěž, která má název PWHL (Profesionální ženská hokejová liga). Prvního ročníku se účastní šest týmů – Boston, Minnesota, Montreal, New York, Ottawa a Toronto.

I Česko má v této mužské obdobě NHL své zastoupení. Za Montreal nastupuje Tereza Vanišová, dres Ottawy obléká Kateřina Mrázová a v Minnesotě působí Denisa Křížová. A právě poslední dvě jmenované se střetly v noci na dnešek. Úspěšnější byla Minnesota, která porazila Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech. Obě české hráčky vsítily po dvou gólech. První branka Křížové znamenala vedení už 2:0, poté však soupeřky třemi góly (z toho dva od Mrázové) otočily skóre. Avšak Křížová ve 49. minutě srovnala. Navíc pak ještě byla úspěšná při následných nájezdech. „Věřily jsme si, že dokážeme zápas otočit v náš prospěch. Nikdy se nevzdáváme, ani když prohráváme,“ řekla Křížová, která byla vyhlášená hvězdou zápasu. Mrázová byla zvolena druhou hvězdou utkání.

Zajímavostí je, že Ottawu vede trenérka české reprezentace Carla MacLeodová. Její tým je na 5. místě s desetibodovou ztrátou na vedoucí Montreal. Minnesota je druhá se stejným bodovým ziskem jako Montreal, který má ale dva zápasy k dobru.

V kanadském bodování je Mrázová na šestém místě (6+4), Vanišová dvanáctá (2+8).

Zdroj: thepwhl.com, startribune.com