České házenkářky pomohly norskému týmu k finálové účasti Ligy mistrů

Přidat na Seznam.cz

Házenkářské finále Ligy mistrů sice není zdaleka tak prestižní jako to fotbalové, nic to však nemění na skutečnosti, že bude pro Česko velmi zajímavé. Mezi dva nejlepší týmy se dostal maďarský Ferencvaros a především norský Vipers Kristiansand s českými reprezentantkami Markétou Jeřábkovou a Janou Knedlíkovou.

V semifinále si norské družstvo muselo poradit s dalším maďarským týmem – Györem 35:33. Pro Knedlíkovou to byl obzvlášť zajímavý zápas, protože za Györ v minulosti nejen hrála, ale i s tímto klubem získala v letech 2017-19 právě titul Ligy mistryň. Se současným norským klubem už vybojovala tuto nejcennější evropskou klubovou trofej dvakrát.

Pro Jeřábkovou by to byl teprve druhý titul v Lize mistryň. Ten první získala s Vipersem vloni a navíc byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou finálového turnaje, které se skládá ze dvou semifinále a následného finále. Ať už dopadne finále jakkoliv, pro Jeřábkovou to bude poslední utkání v dresu Vipers. V příští sezoně už bude hájit barvy dánského Ikastasu. Naopak Knedlíková nadále v Maďarsku zůstane.

Liga mistryň v házené – semifinále v Budapešti:
Györ – Kristiansand 35:37 (18:23) – Jeřábková 7 gólů, Knedlíková 4
Ferencváros – Esbjerg 30:29 (13:17)

Zdroj: redakce, eurohandball.com