České Budějovice přišly o svou hvězdu, Pech má zlomený kotník. Hrozí ukončení kariéry

Přidat na Seznam.cz

Zlomení kotníku je pro každého sportovce těžká rána. Avšak pokud se toto zranění stane čtyřicetiletému hokejistovi, může se stát, že už se na led nevrátí… Českobudějovický útočník Lukáš Pech v zápase s Olomoucí utrpěl právě zlomeninu pravého kotníku. Za doprovodu lékařů ho pořadatelé odváželi na nosítkách. Prognóza návratu? Řádka měsíců. Pech hokej miluje, jinak by ho nehrál ještě se čtyřmi křížky na zádech, ale návrat, pokud se uskuteční, nebude jednoduchý…

Nešťastné zranění se Pechovi stalo v 50. minutě při běžném souboji u mantinelu s útočníkem Kohoutů Janem Káňou. Českobudějovický veterán si při následném pádu nešťastně přisedl nohu a už nedokázal vstanout. „Pecháček má zlomený kotník. Je v budějovické nemocnici, kde podstoupí v pondělí operaci,“ oznámil manažér Jihočechů Jiří Novotný. „Je to pro nás velká ztráta, to je jasné. Uvidíme, jak operace dopadne. V dalších dnech na to budeme reagovat,“ dodal manažer s ohledem na posílení kádru.

Ztráta je to pro Jihočechy velká. Pech je nejenom kapitán, ale patří i k hlavním tahounům v ofenzívě. Navíc se v tuto chvíli českobudějovickému týmu mnoho nedaří. Zatímco v prvních sedmi zápasech sezony získal Motor 14 bodů, v následujících osmi utkáních si připsal pouhých šest bodů! A na výhru za tři body čeká už přesně čtyři týdny… V Olomouci dokázali hosté dvakrát srovnat nepříznivé skóre, ale na další tři trefy Hanáků už Motor nedokázal zareagovat. „Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Soupeř byl živější, měl více ze hry, vytvářel si šance a šel do vedení. V závěru první třetiny jsme zlepšili pohyb, byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale bohužel, když jsme výsledek dotáhli, okamžitě jsme gól dostali. I přes snahu jsme s výsledkem už nic neudělali. Paradoxně dlouhodobě vidím problém v naší ofenzívě, nevytváříme si šance. Obrovský problém je u nás buly,“ podotkl asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Nyní se České Budějovice střetnou s Plzní, která se naopak zvedá a v posledních pěti zápasech čtyřikrát vyhrála a na Jihočechy ztrácí jen dva body. Takže případná výhra Západočechů bude znamenat pro Motor další sešup tabulkou dolů.

Zdroj: redakce, hcmotor.cz