České beachvolejbalistky na domácím písku neuspěly. Avšak Perušič se Schweinerem si jdou pro zlato

Přidat na Seznam.cz

Hlavními představiteli, pardon, představitelky českého beachvolejbalu byly v dřívějších letech Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, nebo-li Kiki a Maki. Po jejich rozchodu se postupně vytvořily jiné dámské páry včetně zmiňované Slukové, ale otěže českého plážového volejbalu postupně převzali Ondřej Perušič a David Schweiner. A toto střídání „na českém trůnu“ potvrzují i na probíhajícím světovém turnaji konaném v Ostravě.

Po návratu z mateřské se Sluková znovu naplno pustila do sportování, ale už ne s Barborou Hermannovou, s kterou hrála od roku 2015, ale nyní má za parťačku Helenu Havelkovou. Zatím se však pořád spíše sehrávají, což se ukázalo i v Ostravě, kde se nedostaly ani z kvalifikace do základních skupin. Český pár si neporadil se švýcarskou dvojicí Böbnerová, Vergéová-Dépréová a po setech 15:21 a 21:23 se s prestižním ostravským turnajem musely rozloučit. Je to škoda, protože ve druhém setu měly tři setboly… I přes tento nevydařený turnaj se Sluková s Havelkovou budou pokoušet o nominaci na olympiádu, která se koná za rok v Paříži.

I pro Barboru Hermannovou a Marii-Sáru Štochlovou jsou olympijské hry motivací číslo jedna. A proto chtěly co nejvíce bodů do světového žebříčku získat na domácím písku, ale osmifinále byla pro ně konečná. A znovu to byla dvojice Švýcarek Böbnerová, Vergéová-Dépréová, která vystavila českému páru stopku…

Avšak český beach-volejbal má nadále ve hře velké želízko. Pár Schweiner – Perušic se už dostal do čtvrtfinále. Pomohly jim k tomu dva vítězné zápasy v základní skupině. I když ve druhém utkání proti Američanům to nebylo vůbec jednoduché. „Znovu se ukázala důležitost divácké kulisy. Diváci nás ze začátku podrželi, my jsme zůstali v klidu, ustáli jsme jejich nástup. Pak jsme si trpělivě počkali na svoje šance, dotáhli se a od té doby už jsme byli lepším týmem,“ řekl Perušič pro televizi. „Jsme moc rádi, že ušetříme síly. V téhle konkurenci to klidně může být klíčové. Ani si nepamatuju, kdy naposledy se nám podařilo ušetřit celý jeden zápas. Jsme zvyklí hraním nešetřit, tak jen doufám, že nás to nepřekvapí,“ dodal Schweiner.

V souboji o semifinále se stříbrní z posledního mistrovství světa střetnou s Francouzi Youssef Krou s Arnaudem Gauthierem-Ratem.

Zdroj: redakce, volleyballworld.com