České basketbalistky šokovaly v úvodu ME. Porazily favorizované Italky

Přidat na Seznam.cz

České basketbalistky vstupovaly do evropského šampionátu s cílem postoupit ze skupiny do vyřazovacích bojů. V konkurenci skupiny B, kde ještě hrají Italky, Belgičanky a Izraelky, se očekávalo, že by naše basketbalistky mohly za sebou nechat alespoň posledně jmenovaný tým (postupují první tři). Ale dnes Češky šokovaly v úvodním utkání proti Italkám, které porazily 61:58 a učinily už tak zkraje velký krok k postupu do play-off.

Úvodní dvě čtvrtiny byly vyrovnané, první skončila remízou 17:17, druhé dějství 16:15 pro Italky. Třetí čtvrtina ale už vyzněla lépe pro basketbalistky z Apeninského ostrova (17:11) a Italky tak vstupovaly do poslední fáze se sedmibodovým náskokem. Češky to však nijak nerozhodilo a velkou bojovností dokázaly 98 vteřin před koncem vyrovnat na 56:56. Poté se našim hráčkám povedlo dostat do vedení, které už dokázaly udržet až do konce.

„Byla to naprosto týmová práce, hrály jsme jedna za druhou. A také tam bylo srdíčko,“ řekla Petra Holešinská, zkušená hráčka Gran Canarie. „Mám pocit, že jsme odvedli skvělou práci při hlídání Zandalisiniové,“ uvedla největší italskou hvězdu, která dosáhla jen deseti bodů.

V druhém zápase naší skupiny vyhrály Belgičanky nad Izraelem jednoznačně 108:59. A právě Belgičanky budou příštím soupeřem českým hráčkám. „Samozřejmě Belgie je kvalitní soupeř, jeden z nejlepších na světě, ale my se na ni připravíme, dáme do toho všechno a uvidíme, jak to dopadne,“ dodala Holešinská.

Česko – Itálie 61:58
Nejvíce bodů: Holešinská 14, Hamzová 14, Březinová 12, Stoupalová 9, Andělová 5 – Keysová 10, Zandalasiniová 10, Andreová 10, Spreaficová 9, Panová 6. Rozhodčí Forsbergová-Kazuková (Dán.), Proc (Pol.), Deman (Fr.), trestné hody 10/5 – 7/4, trojky 8:6, doskoky 31:37, čtvrtiny 17:17, 15:16, 11:17, 18:8

Zdroj: redakce, fiba.basketball