České atletky by se neztratily v soutěžích krásy. Jak se jim však bude dařit na MS?

Přidat na Seznam.cz

Kvůli pandemii koronaviru se v loňském roce neuskutečnilo atletické mistrovství světa. Až letos se sejdou nejlepší atleti a atletky v americkém Eugene a čeští závodníci a závodnice u toho samozřejmě nebudou chybět. Velké naděje se vkládají především do oštěpařů Jakuba Vadlejcha, Vítězslava Veselého a Nikoly Ogrodníkové. Jenom tato trojice má realnou šanci na medaili. Čeští fanoušci však mohou kromě fandění i sledovat krásu našich atletek.

Kristina Mäki – V loňském roce se tato kráska s finskými kořeny dočkala životních závodů a to na té největší možné sportovní akci – na olympijských hrách. Nejenom že se v Tokiu dostala v disciplíně 1500m do finále, ale i časem 04:01,23 překonala o 61 setin sekundy český rekord z roku 1986.

Amálie Švábíková – Sympatická blondýnka se před čtyřmi lety stala juniorskou mistryní světa ve skoku o tyči. Zároveň je od té doby naší jedničkou v této disciplíně a pravidleně si vozí domů medaile z MČR. Překvapí i sportovní svět?

Diana Mezulianiková – Věčná soupeřka zmiňované Kristiiny Mäki na mílařských tratích. Letos oslavila třicítku, to však neznaměná, že by ještě nemohla dosáhnout něčeho hodnotného. Buď na začínajícím MS v americkém Eugene či za měsíc na evropském šampionátu v Mnichově.

Helena Jiránová – Největším úspěchem běžkyně na 100m př. je prozatím semifinále na loňském halovém ME. Podaří se jí uspět i na venkovním šampionátu, který bude pro ní premiérou? 

Nikola Ogrodníková – Zkušená oštěpařka je vnímána jako nástupkyně legendární Barbory Špotákové. Zatím se jí povedlo před čtyřmi lety získat na ME stříbrnou medaili. Už by to ale chtělo přidat další cenné úspěchy, přece jenom už jí je 31 let. V těch letech už byla Špotáková olympijskou vítězkou…

Tereza Ďurdiaková – Chůze nepatří k zrovna nejprestižnějším atletickým disciplínám, přesto by si jí jistě neměli čeští fanoušci nechat ujít, protože rodačka z Brna by mohla patřit k černým koním na trati 20 km. 

Zdroj: redakce, Facebook, Instagram