Česká tenistka ovládla nejprestižnější juniorský tenisový podnik světa. Kam až to dotáhnou sestry Kováčkovy?

Přidat na Seznam.cz

Karolína Plíšková už možná za rok ukončí kariéru. Její dvojče Kristýna už se po mateřské pravděpodobně k tenisu nevrátí. Ale český tenis má v záloze další dvě nadějné sesterské dvojice. Linda a Brenda Fruhvirtovy už hrají grandslamové turnaje a nyní se začíná hodně mluvit o Aleně a Janě Kováčkových. Tedy především o druhé zmiňované, která se z USA vrací s prestižní trofejí. Povedlo se jí totiž zvítězit na Orange Bowl, nebo-li na neoficiálním MS do 14 let.

Jana Kováčková nastupovala do turnaje jako třetí nejlepší Evropanka podle žebříčků své kategorie. Avšak v záplavě amerických, australských, asijských či samozřejmě evropských hvězdiček se od ní takovýto úspěch nečekal. Avšak hráčka pražské Sparty se na slunné Floridě předvedla ve famózní formě. Už v osmifinále vyřadila turnajovou jedničku Annu Bugajenkovou, které nasázela dva kanáry! Celkově v turnaji neztratila ani set!

Pro třináctiletou vycházející hvězdu je to už letošní druhý velký úspěch, v listopadovém juniorském Masters v Monte Carlu též dominovala. Její sestra Alena je v kategorii o dva roky starších hráček na sedmém místě.

Zdroj: tenniskalamazoo.com, Instagram