Česká tenisová škola zazářila i v Asii. Siniaková s Krejčíkovou došly až do finále

Přidat na Seznam.cz

Světoví tenisoví experti žasnou, kde pořád Česká republika bere další a další talenty, které se brzy přetaví ve světové hráčky. Skoro vždycky některá ze zástupkyň velké armády českých tenistek zazáří na grandslamových turnajích. Ale i na tenisových kláních s nižší finanční dotací nechtějí české tenistky vyklidit pole. To se prokázalo na asijských podnicích v Hongkongu a čínském Čeng-čou, kde se Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková dostaly až do finále.

Tyto dvě hráčky jsou jednoznačně nejlepšími deblistkami posledních pěti let. Vyhrály ve čtyřhře spoustu grandslamů, ale i Turnaj mistryň. Tento týden se ale jejich cesty na chvíli rozešly (brzy je však čeká právě Turnaj mistryň, ale i finále Fed Cupu), soustředily se na dvouhru, což jim vyšlo na jedničku s mínusem. Jednička značí jejich postup do finále, mínusem je však prohra v posledním zápase.

Přitom ale obě dvě měly svá finálová klání rozjetá na jedničku s hvězdičkou. Podařilo se jim získat první sety, ale soupeřky se nevzdaly a zápas otočily. Je však nutné podotknout, že Kanaďanka Leylah Fernandezová měla cestu k titulu v Hongkongu usnadněnou, protože Siniaková se musela nechat ve druhém setu ošetřit. Ani poté však už nebyla na kurtu stoprocentní, takže zákonitě přišla porážka. „Věděla jsem, že je to klíčový zápas,“ řekla Fernandezová. „Kateřina hrála neuvěřitelný zápas, trefovala winnery z bekhendu, forhendu, zleva, zprava i ze středu. Byl to pro mě těžký zápas, hlavně emočně, abych se ovládla. V jednu chvíli jsem se musela soustředit jen na míč.“

Krejčíková se ve finále střetla s domácí Čeng Čchin-wen. V prvním setu se jí ještě podařilo odvrátit nepříznivý stav 0:2 šesti vyhranými gamy, ale ve druhé sadě už ztrátu nedokázala dotáhnout. Naopak třetí set byl velmi vyrovnaný, Čeng Čchin-wen ho pak rozhodla brejkem na 5:4 a následně vyhrála své podání.

Čeng Čchin-wen – Krejčíková 2:6, 6:2, 6:4

Fernandezová – Siniaková 6:3, 4:6 a 4:6

Zdroj: redakce, wtatennis.com