Česká tenisová radost v Miami. Muchovou, Vondroušovou i Bouzkovou čeká třetí kolo

Přidat na Seznam.cz

Velmi úspěšné druhé kolo prožily v americkém Miami české tenistky. Po Petře Kvitové, Karolíně Plíškové a Barboře Krejčíkové se z postupu radovaly i Markéta Vondroušová, Karolína Muchová a Marie Bouzková.

Nejvíce se na kurtu nadřela Bouzková, které Ruska Anna Blinkovová vzdorovala tři sety. Hned ten první byl v režii ruské hráčky, ale zbývající dva už si uhrála česká tenistka – 3:6, 6:4, 6:3. Pro Bouzkovou je tato výhra vysvobozením z posledních tří porážek na turnajích WTA.

Vondroušové se podařil „majstrštyk“, protože porazila jedenáctou nasazenou Veroniku Kuděrmetovovou z Ruska 6:4, 6:2. Nyní jí čeká pikantní souboj s Karolínou Plíškovou.

Stejným poměrem vyhrála i Muchová a to nad Číňankou Lin Ču. Ve druhém setu sice naše hráčka nechala za stavu 4:2 soupeřku vyrovnat, víc jí však už nedovolila. Snad se jí bude dařit i proti Rumunce Soraně Cirsteaové.

Ženy (dotace 8,8 milionu dolarů):
Dvouhra – 2. kolo:

Karolína Plíšková (17-ČR) – Wang Sin-jü (Čína) 6:2, 6:4
Muchová (ČR) – Ču Lin (32-Čína) 6:4, 6:2
Krejčíková (16-ČR) – Sasnovičová (Běl.) 6:3, 6:2
Voundroušová (ČR) – Kuděrmětovová (11-Rus.) 6:4, 6:2
Bouzková (31-ČR) – Blinkovová (Rus.) 3:6, 6:4, 6:3
Kvitová (15-ČR) – Nosková (ČR) 6:3, 6:0.

Definitivně se s turnajem v Miami loučí i sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy, které ve čtyřhře podlehly favorizovanému páru z USA Pegualová, Gauffová. České hráčky však nebyly daleko od vítězství a soupeřky pěkně po kurtu prohnaly – 6:3, 4:6, 10:4.

Zdroj: redakce, wtatennis.com