Česká tenisová radost v Austrálii. Plíšková, Vondroušová i Fruhvirtová postupují do třetího kola

Přidat na Seznam.cz

Kdyby se grandslamový turnaj Australian open nehrál v ranních hodinách středoevropského času, mohli by si čeští fanoušci otevřít šampaňské. Důvodem je trojnásobné vítězství našich tenistek. Karolína Plíšková si poradila s Julií Putincevovou. Markéta Vondroušová se nezalekla druhé nasazené Uns Jabeurové. A mladičká Linda Fruhvirtová přehrála Kimberly Birrelovou. A právě poslední dvě jmenované Češky se nyní střetnou v souboji o osmifinále.

Hodně českých fanoušků v posledních měsících začali lámat hůl nad Karolínou Plíškovou. Nejenom že výkony této třicetileté hráčky jsou kolísavé, ony mají spíše sestupnou tendenci. Proto je jistě milým překvapením, že se rodačce z Loun zatím v Austrálii daří. Kazachstánce nadělila v prvním setu kanára. Ve druhé sadě to sice bylo napínavější, ale pak přece jenom byla Plíšková šťastnější po výhře 7:5. „Za postup jsem ráda. Ve druhém setu jsem si to trochu zkomplikovala, ale jinak jsem začala dobře. Set a půl jsem byla mnohem lepší hráčkou. Podmínky nebyly snadné, bylo větrno, ale jsem ráda, že jsem to zvládla ve dvou setech,“ řekla poté bývalá světová jednička na tiskové konferenci. „S Julií jsem odehrála hodně zápasů, hodně jich bylo třísetových. Jsem ráda, když mám čas na svou hru, což mi ona dává. Mám čas si zvolit úder a jít si za ním,“ dodala česká tenistka.

I v dalším kole se Plíšková střetne s hráčkou z „východního bloku“, soupeřkou jí bude Ruska Varvara Gračovová.

Ve dvou setech (6:3, 6:2) se povedlo vyhrát i sedmnáctileté Lindě Fruhvirtové, která nedala šanci nadějné Birrelové. Mimochodem tato mladičká Austalanka dostala jako poslední od organizátorů divokou kartu, kterou měla původně obdržet naše Linda Nosková. Fruhvirtová jí tak pěkně „pomstila“. „Čekala jsem, že budu víc nervózní. Byla tu skvělá atmosféra. Zápas jsem si užívala,“ uvedla ještě na kurtu před diváky Fruhvirtová.

Naopak více času strávila na kurtu třetí Češka Vondroušová. V posledním zápase dnešního hracího dne se naše tenistka utkala s druhou nasazenou Jabeurovou. Zatímco první a třetí sada byla jasně v režii Vondroušové 6:1, 6:1, druhý set pro sebe získala Tunisanka 7:5.

Kromě těchto tří zmíněných hráček, má český tenis ještě ve třetím kole dvouhry Jiřího Lehečku a Barboru Krejčíkovou.

Zdroj: eurosport.com, sport.aktualne.cz