Česká tenisová naděje udivuje na US Open. Menšík zabojuje o nejlepší šestnáctku

Přidat na Seznam.cz

V souvislosti s českým tenisem se v posledních letech mluví z velké části o ženském osazenstvu. České tenistky dosahují úžasných úspěchů a muži po odchodu Tomáše Berdycha do „důchodu“ se o průnik mezi nejlepší marně pokoušejí. Možná že ale letošní US Open bude výjimka. Záplava českých tenistek postupně odpadá (v noci vypadla Petra Kvitová), zato Jiří Veselý s Jakubem Menšíkem se překonávají. Už jsou ve třetím kole a především první jmenovaný není při pohledu na jméno jeho dalšího soupeře bez šancí o postup do osmifinále.

Veselý si ve druhém kole zahrál pět setů, ve kterých zdolal Itala Franciska Cerundola 7:6, 6:2, 3:6, 2:6, 7:6. „Rozhodla bojovnost. Zvládl jsem to v hlavě, která velmi často stojí proti mně. Dnes jsem ale důležité chvíle ustál,“ řekl třicetiletý český tenista.

Menšík odehrál o sadu méně. Kvalifikanta Titouana Drogueta z Francie porazil 3:6, 6:2, 7:6, 6:3.

Naposledy se mezi nejlepší šestnáctku na grandslamu (bylo to ve Wimbledonu) z českých tenistů dostali před sedmi (!) lety právě Veselý a Berdych. Od té doby nic, což český fanoušek ani možná nezaregistroval, protože mu dělaly radost české tenistky. Je tu velká šance, že se to podaří třicetiletému Veselému, protože se nyní střetne se 105. hráčem na světě Bornou Gojem z Chorvatska.

O dvanáct let mladší Menšík má o hodně těžšího soupeře, střetne se s turnajovou devítkou Taylorem Fritzem z USA.

Zdroj: redakce, atptour.com, sportnet.sme.sk