Česká hokejová reprezentace odstartovala přípravu vítězně

Přidat na Seznam.cz

Domácí šampionát se kvapem blíží a česká hokejová reprezentace má za sebou již první přípravné zápasy. V Karlových Varech se hned dvakrát utkala s Německem, a v obou případech se mohla radovat z vítězství.

Svěřenci trenéra Rulíka se začátkem týdne sešli v Karlových Varech, kde vyzvali ve čtvrtek sousední Německo. Hlavní pozornost na sebe upoutal útočník David Tomášek ze švédského Färjestadu, který zaznamenal v každé třetině po jednom zásahu a jeho hattrick dovedl národní tým k úspěšnému startu přípravné pouti. Tomášek se stal jediným střelcem čtvrtečního klání, a tak kromě vítězství 3:0 mohli Češi slavit i čisté konto karlovarského brankáře Dominika Frodla.

Se stejným soupeřem se následně Rulíkův výběr střetl i v sobotu, a znovu to bylo v Karlových Varech. Tentokrát viděli diváci vyrovnanější bitvu. Německo se tentokrát dostalo do vedení v 18. minutě zásluhou Schütze, na jehož gól po minutě odpověděl Radan Lenc a první část tak skončila nerozhodně. Druhé dějství už vyznělo jednoznačně lépe pro naše barvy. Postupně se střelecky prosadili Kodýtek, Šustr a Michal Kovařčík, díky jejichž trefám Češi odskočili na příznivých 4:1. V závěrečné třetině Němci už jen kosmeticky upravili skóre, minutu před koncem překonal debutanta Klimeše Alexander Karachun.

Český výběr tak zahájil přípravu na výbornou. V příštím týdnu bude mít na program další dva duely, tentokrát s Rakouskem. Ve čtvrtek 18. dubna přivítají souboj s touto sousední zemí České Budějovice, o dva později pak bude dějištěm odvety Linz.

zdroj: autorský článek