Česká hokejová extraliga se stává rájem Seveřanů. Do Karlových Varů míří finská hvězda

Přidat na Seznam.cz

Kdo by to byl řekl, že po roce 2020 začnou do české extraligy mířit švédští a finští hokejisté. Je pravda, že výkony některých Seveřanů působí rozpačitě, o čemž by mohli např. vyprávět v Brně či Spartě, ale ne vždy je to trefa naslepo (Plzeň či Mladá Boleslav). V tu druhou variantu budou doufat v Karlových Varech, které podepsaly smlouvu s finským útočníkem Iikkou Kangasniemim. Tento 28letý forvard byl dokonce v loňské sezoně ve finské lize čtvrtý neproduktivnější hráč a navíc přichází s finálovou účastí s Lahti.

„Iikka je komplexní hráč a tvůrce hry, který se v letošní sezoně dostal až do finále finské nejvyšší soutěže. Slibujeme si od něj nadprůměrnou produktivitu, kterou měl v posledních sezonách. Věříme, že své kvality prokáže i v našem dresu a stane se jedním z klíčových hráčů týmu,“ říká hlavní trenér Karlových Varů David Bruk.

Iikkovi se dařilo v bodování i během play-off – 14 bodů během 18 utkání je velmi slušná statistika a měl tak velký podíl na zmiňovaných stříbrných medailích pro „Pelikány“. Právě kvůli produktivitě ho na západ Čech berou, protože tam je nejvíce tlačila bota. Karlovy Vary o mě projevily veliký zájem. Věděly, co jsem za hráče, co ode mě chtějí a očekávají, a to pro mě bylo to podstatné,“ říká ke své roli střelce či nahrávače nová finská posila, která se k týmu připojí až v červenci. Do té doby bude trénovat individuálně. Angažmá v Karlových Varech je pro mě nová výzva. Doufám, že pomůžu týmu k úspěchu, dodává rodák z Oulu.

Pro Kangasniemiho je to první angažmá mimo sever. Jeho předchozí působiště byla v Blues Espoo, IFK Helsinky, Modo (Švédsko) a nakonec Lahti.

Zdroj: redakce, hokejkv.cz