Česká freestylistka si i přes vyražený dech dojela pro evropské vítězství

Přidat na Seznam.cz

Cyklistických sportovních odvětví je spousta. Každý si hned vybaví silniční závody a např. Tour de France či Giro de Italia. Dále jsou oblíbená horská kola. Kolo je i v triatlonu. Nemůžeme zapomenout ani na dráhovou cyklistiku. Avšak svoje místo na výsluní chce i freestyle BMX v olympijské disciplíně park a možná se to podaří díky Ivetě Miculyčové, která na probíhajícím ME v Mnichově získala zlatou medaili.

Přitom se 16leté rodačce z Kostelce nad Orlicí nevstupovalo do finále s nejlepší náladou, protože v kvalifikaci upadla a to dost bolestivě. „Já nechala zadní kolo na copingu, potom jsem spadla a vyrazila si dech. Nemohla jsem se dlouho nadechnout, ale snažila jsem se zachovat klid a počkat, až přijdou zdravotníci. Ti mě pak odnesli k nim do stanu. Tam mě ošetřili, abych mohla jet další jízdu,“ uvedla po zlatých finálových jízdách.

Finále se skládá ze dvou kol. V první jízdě předvedla Miculyčová 11 triků a díky tomu vedla. Druhá jízda už jí tolik nevyšla, ale naštěstí pro ní se mnoho nedařilo ani soupeřkám. Především se druhá jízda nepovedla dvěma největším favoritkám (Charlotte Worthingtonová z Británie a Nikita Ducarrozová ze Švýcarska), které spadly. „Já byla v tu chvíli dost překvapená a nevnímala jsem nic. Jen jsem koukala na ty body a říkala si: Tohle se neděje, to se mi jenom zdá… Bylo to úplné překvapení. A když se nakonec i Chas nepovedla poslední jízda, což mě mrzelo, ale to se stává, tak jsem měla neskutečnou radost,“ dodává mladičká závodnice, která je velkým příslibem pro olympiádu v Paříži, která se koná za dva roky.

Zdrojidnes.cz , isport.blesk.cz