Češi v NHL zase řádili. Podívejte se, jak Kämpf dal krásný gól

Přidat na Seznam.cz

NHL nabídla celkem deset zápasů, přičemž hned do sedmi z nich zasáhli čeští hokejisté. K výhře Washingtonu pomohl gólem Michal Kempný, bodově se prosadilo i několik dalších našich hokejistů.

Až nájezdy musely rozhodnout o tom, kdo se stane vítězem duely mezi Rangers a Red Wings, jak píše server The Hockey Writers. V barvách Detroitu do utkání naskočil Filip Hronek, na opačné straně jsme zase sledovali počínání Filipa Chytila.

Český útočník ovšem neprožil zrovna oslnivý večer, v šesté sérii nájezdů totiž musel skórovat, aby po trefě Piuse Sutera udržel naděje Rangers na zisk plného počtu bodů. To se ale nestalo a i díky trefám Larkina a Stechera se může Hronek a spol. radovat z výhry 3:2.

Mnohem úspěšnější večer naopak za sebou má obránce Kempný, jenž gólem přispěl k výhře Washingtonu na půdě Philadelphie (5:3). Nutno podotknout, gólovou trefu si připsal po dvou letech.

Toronto Maple Leafs pak na svém ledě přivítalo Pittsburgh Penguins, za který nastoupil také Dominik Simon, jenž si ovšem žádný bod v tomto klání nepřipsal. Bodově naprázdno vyšel také Ondřej Kaše, parádní akci v oslabení však založili David Kämpf a Morgan Rielly. A právě útočník s číslem 64 na zádech stál na konci celé akce.

David Pastrňák s Tomášem Noskem nejenže vyšli z utkání Bostonu Bruins proti Islanders bodově naprázdno, ale také museli okusit hořkost porážky. Celku z New Yorku totiž Boston podlehl 1:4. Radovat se z vítězství může třiadvacetiletý Kristián Reichel, jenž si v dresu Winnipegu připsal asistenci a podílel se tak na výhře 5:3.

Velmi atraktivní podívanou byl zápas Chicaga proti Columbusu, kde padlo celkem jedenáct branek. Dominik Kubalík (Chicago), stejně jako Jakub Voráček (Columbus), zaznamenal v tomto duelu jeden kanadský bod za asistenci, šťastnější byl ovšem po závěrečné siréně druhý jmenovaný.

Blue Jackets rozstříleli Blackhawks 7:4. Dvě nahrávky v utkání San Jose proti Vancouveru zapsal Tomáš Hertl, leč i on musel zkousnout prohru. Jeho tým totiž v prodloužení podlehl Canuks 4:5, když vítěznou branku vstřelil 02:39 J.T. Miller.

Zdroj: thehockeywriters.com