Češi v NHL řádili. Francouz začaroval branku a Krejčí zařídil výhru

Přidat na Seznam.cz

Fotbalové mistrovství světa je za dveřmi, to však neznamená, že by se nic nedělo v jiných sportech. Obzvlášť hokejová NHL je pro české fandy letos velmi přitažlivá. Od začátku sezony se velmi daří Davidu Pastrňákovi a Martinu Nečasovi. Avšak ani další naši vyslanci v nejlepší hokejové lize světa nezahálejí. V noci se velmi dařilo brankáři Pavlu Francouzovi a svůj um prokázal i útočník David Krejčí.

Francouz, který obléká dres Colorada, vychytal 46 střel od hráčů Caroliny a za svá záda pustil jen dva puky. I to přispělo k vítězství denverského týmu 3:2 v prodloužení. „Všichni si uvědomujeme, že nás prostě přehráli. V takových zápasech potřebujete, aby váš gólman předvedl důležité zákroky. A toho jsme se přesně dočkali. Pavel nám zajistil výhru, o tom se nemusíme bavit,“ uvedl coloradský kouč Jared Bednar.

„Pro brankáře je vždycky zábava, když ho soupeř doslova zasype a puky ho trefují. Takže jsem si proti Carolině užil fakt zábavný večer,“ podotkl český gólman.

S velmi dobrým pocitem odcházel z ledu i David Krejčí, který pomohl svému Bostonu k vítězství nad Philadelphiií. Jeho dva góly přispěly k vítězství 4:1. „Naše zápasy občas nejsou reklamou na krásný hokej, ale od prvního střídání si vždy jdeme za svým cílem. Díky síle všech čtyř formací dokážeme soupeře přehrávat a nakonec zápasy zlomit. Dáváme do toho spoustu energie a zatím býváme odměněni,“ řekl Krejčí, který má na svém kontě 11 bodů.

K výhře Bostonu přispěl i další český útočník Tomáš Nosek a to jednou brankou. „Mám z gólu velkou radost, myslím, že to bylo vidět i na mojí oslavě. Moc jsem si ji užil. Jsem rád, že jsem si připomněl, jak chutná radost z gólů,“ řekl Nosek. I díky tomuto vítězství se Boston nadále drží na prvním místě napříč obou konferencí v NHL.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , isport.blesk.cz