Červenka dává Zlínu naději na záchranu. Mladý trenér uděluje lekci zkušenému Vrbovi

Přidat na Seznam.cz

Stačily tři zápasy a ve fotbalovém Zlíně zmizela blbá nálada. Nový trenér Bronislav Červenka po ligové remíze v Olomouci 0:0 a vyřazení Ostravy v českém poháru si připsal další výhru z venkovního zápasu. Z Pardubic si Zlín přivezl velmi důležité vítězství 1:0. Jeho svěřenci jsou sice pořád na posledním místě, ale už jsou v těsném kontaktu se svými soupeři. „My jsme sem přišli s tím, že jsme od vedení klubu dostali šanci, a že se pokusíme udělat s tím to nejlepší, co můžeme; dát do toho energii, svoji vlastní duši, zlínské srdce, které tady z realizáku máme,“ řekl Červenka v Pardubicích.

Jediný gól v městě perníku padl v nastavení prvního poločasu. Postaral se o něj devatenáctiletý Alexandr Bužek, pro kterého to byla ligová střelecká premiéra. „Hrálo tam roli štěstí. Odrazilo se to od obránce (Ondřeje) Kukučky do protipohybu gólmana. Ale to k tomu patří, vždy musíte jít štěstí naproti. Je to nepopsatelný pocit. Vždy byl můj sen dát gól v první lize,“ uvedl šťastný Bužek.

Popravdě to bylo lehce pro domácí nespravedlivé, protože v prvním poločase dominovali, ale fotbal se hraje na góly… „Dostat gól do šatny je z pohledu soupeře vždy velmi nepříjemné. Ještě když Pardubice prvních 30 minut nad námi dominovaly. Nám gól určitě pozvedl psychiku a do druhé půle jsme díky tomu vstoupili velmi dobře,“ podotkl Bužek, který je vnímán jako talent, už hraje v reprezentaci do 20 let.

Pro Zlín to je první venkovní výhra v této sezoně. „Týmu změna prospěla. I proto, že většina z nás pana Červenku zná. On hrával ze Zlíně, zná i otce nás odchovanců. Určitě nám to pomohlo,“ dodal na rovinu mladý záložník.

Pardubice tak potvrdily, že se jim v této sezoně více daří venku než v domácím prostředí. Zatímco na svém hřišti získaly v osmi zápasech šest bodů, šest venkovních utkání přineslo do tabulky o bod více. “Je to další zápas doma, kdy jsme nedokázali dát ani gól. Vyhráli jsme tady jen jednou, což je za mě ostuda. Teď nám nezbývá nic jiného, než se soustředit na další utkání a přivézt zase body z venku,” spoléhá na „venkovní formu“ pardubický obránce Matěj Halešic.

Zdroj: fczlin.com, fkpardubice.cz