Černý vsítil první gól za Wolfsburg. Branku věnoval přítelkyni, s kterou čekají dítě

Přidat na Seznam.cz

Václav Černý přestoupil letos v létě z nizozemského Twente Enschede do německého Wolfsburgu. Nová posila zpočátku v bundesligovém týmu dostávala šanci v základní sestavě. Jenže rozpačité výkony Černého, kterému se navíc ani nedařilo vstřelit gól, ho posadily na lavičku. A proto byl český reprezentant rád, že dostal šanci v německém poháru. A tuto příležitost se ukázat, korunoval gólem proti favoritovi z Lipska.

Černý se nakonec stal hvězdou zápasu, protože byl jediným střelcem utkání. Rodák z Příbrami dostal šikovnou přihrávku od Gerhardta, elegantně se vyhnul lipskému obránci a pohotovou střelou zamířil pod břevno.

Wolfsburgu hodně ublížilo vyloučení Poulsena v 55. minutě. „Dnes to byla pořádná pohárová bitva. Vůbec jsme je nepustili do žádné šance. Byl bych rád, kdybychom měli trochu větší držení míče, zejména když jsme měli muže navíc, ale po třech prohraných zápasech v řadě bylo důležité, abychom bojovali a výsledek dotáhli do vítězného konce. To tým udělal a zaslouží si za to pochvalu,“ řekl trenér „Vlků“ Nico Kovač.

Černý věnoval branku své přítelkyni, se kterou čekají prvního potomka. Vstřelený gól oslavil vložením míče pod dres a palce do úst. „Všem jsem chtěl ukázat, jak moc jsem hrdý, že budu táta. Je to hezký moment pro mě a přítelkyni,“ řekl Černý pro klubovou televizi. „Byl to těžký zápas, což jsme očekávali. Všichni ukázali velký charakter. Je skvělý pocit porazit tak silný tým. Jsme šťastní, že jsme postoupili (do osmifinále). Atmosféra na stadionu byla parádní,“ dodal Černý.

Zdroj: Youtube , vfl-wolfsburg.de