Černý se podruhé v sezoně trefil a pomohl Wolfsburgu k remíze. Naopak Schick neoslavil stý zápas gólem

Přidat na Seznam.cz

Český záložník Václav Černý přicházel před více jak půlrokem do Wolfsburgu s velkou motivací dokázat, že má na to hrát v jedné z nejlepších fotbalových lig světa. Trenér „Vlků“ Nico Kovač mu zpočátku dával šanci v základní sestavě, ze které ale postupně český reprezentant vypadl. I proto se mu v podzimní části podařilo vsítit pouhý gól. Po zimní přestávce se však hned dostal v utkání v Mainzu do základní jedenáctky a odvěčil se Kovačovi za důvěru gólem.

Černého branka sice nakonec neznamenala vítězství, Mohuč dokázal srovnat, přesto je pro Wolfsburg bod z venku cenný. Neztratil kontakt s pozicemi zaručujícími evropské poháry, zároveň si udržuje odstup od sestupových příček. Po 17. kole je na desátém místě.

Byl to zápas, který jsme očekávali. Věděli jsme, že to nebude zápas na vysoké technické úrovni. Na začátku jsme se dostali pod velký tlak. Ten se nám podařilo utlumit opravdu dobrým protiútokem a dostali jsme se více do hry. Do poločasu jsme měli zvýšit na 2:0, čímž bychom zápas nasměrovali jiným směrem. Po přestávce to byl opět vyrovnaný zápas. Na základě našich šancí jsme určitě mohli vyhrát, ale vzhledem k průběhu hry je to spravedlivý výsledek,“ řekl po zápase trenér Kovač.

Bundesligu nadále vede Leverkusen, který si však včera zajistil výhru až na poslední chvíli. Už to vypadalo, že si Bayer odveze z Lipska bezbrankovou remízu, když se Palaciosovi povedlo v 94. minutě vsítit vítězný gól. V dresu Leverkusenu nastoupili oba čeští reprezentanti, Patrik Schick a Adam Hložek. Schick měl velkou šanci v 19. minutě, kdy šel sám na brankáře Dahmena, ale klička se mu nepovedla. Poté ještě do poločasu český kanonýr zamířil hlavičkou těsně vedle. Mimochodem, Schick odehrál za Leverkusen 100. zápas.

Zdroj: vfl-wolfsburg.de, bayer04.de