Černý kůň extraligy se lehce dostal do čtvrtfinále. Litvínov Západočechy přejel v osmifinále ve třech zápasech a čeká je Kometa Brno

Přidat na Seznam.cz

V titulku by správně mělo být černožlutý kůň, protože tyto barvy se budou ještě dlouho hráčům Plzně míhat před očima. Litvínov Západočechy přejel v osmifinále ve třech zápasech a může se tak těšit na Kometu Brno. Bude to zajímavý souboj i z toho důvodu, že se tyto týmy přetahovaly o čtvrté místo a tím jistotu čtvrtfinále. Teď se ale ukáže, zda bylo výhodnější si odpočinout (Brno) či být rozjetý (Litvínov).

I když Plzeň nevyhrála ani jeden zápas, nedala to Litvínovu zadarmo. Hlavně v tom posledním, domácím, utkání měla šanci prodloužit sérii alespoň ještě o jeden zápas. Diváci viděli hodně divoký start. Ve druhé minutě se domácí ujali vedení díky gólu Bučka. Jenže ani se pořádně litvínovští fanoušci nestačili radostně uvelebit na svých sedačkách, když hosté za pouhých třicet vteřin vyrovnali (Kudrna). Na další branku čekali diváci dlouhých 74 (!) minut hrací doby. Nejen že branka poté nepadla v první, druhé a třetině třetině, ale až v 16. minutě prodloužení!

Těžko se mi takové utkání hodnotí. Dostali jsem se do vedení, bohužel jsme vzápětí hned inkasovali. Souhlasím s kolegou, že velmi dobrý výkon předvedli oba gólmani. Na konci normální hrací doby jsme měli pětiminutovou přesilovou hru, tu jsme ovšem nesehráli dobře. To nás obecně trápilo celou sezónu, speciálními formacemi jsme si vůbec nedokázali pomoci. V prodloužení jsme se zbytečně naopak nechali vyloučit, Litvínov toho šťastně využil, to tak v play-off bývá,“ uvedl plzeňský kouč Petr Kořínek.

Dá se říci, že se od Plzně tento výsledek spíše očekával, tzn. že pro Západočechy bude osmifinále konečná. To Litvínov míří výše, možná i k medailím. Ale to musí nejdříve vyřadit Brno. „Je to skvělý pocit. Jsme ve čtvrtfinále a rozdáme si to s Kometou,” říká s nadšením Ondřej Jurčík, autor vítězného gólu v prodloužení. „V neděli máme trénink, pak asi tři dny volno. Slavit to nijak nebudeme, jedeme dál,” dodává pamětník litvínovského titulu z roku 2015.

V Brně si uvědomují sílu Litvínova, především jeho silné stránky: „Silnou zbraní proti soupeřům se stalo již zmíněné sourozenecké duo bratrů Kašových, jejichž příchod do Litvínova se zrodil před začátkem sezony. Společně s Nicolasem Hlavou pak vytvořili formaci produkující nejvíce bodů, doplňováni byli také Petrem Koblasou nebo Jindřichem Abdulem. Brankoviště pak hájila konstantní dvojice tvořená ze Šimona Zajíčka a Mateje Tomka,“ je uvedeno na webu Komety.

Naopak Brno se může spolehnout na Jakuba Fleka (45 kanadských bodů v základní části), Steva Mosese (20 gólů), Jana Ščotku (28 přihrávek) či Jana Kavana (úspěšnost v brankovišti 93,05%).

Zdroj: redakce, hcverva.cz