Černý kůň extraligy klopýtá vzadu za hlavním polem. Vítkovice si připsaly další porážku

Přidat na Seznam.cz

V loňském roce byli vítkovičtí hokejisté zklamaní, že vypadli v semifinále těsně s Hradcem Králové, protože si troufali na finálový souboj a možná i na titul. Kde však ty loňské (vítkovické) sněhy jsou… V letošním ročníku extraligy jsou sice také třetí, ale odzadu…. Ani výměna trenéra zatím Vítkovicím nepomohla a na první Pardubice ztrácejí už propastných 33 bodů!

Přitom se zdálo, že by v dnešním utkání proti Plzni mohli vítkovičtí hráči konečně prolomit sérii porážek. Po druhé třetině vedli zásluhou branek Barinky a Fridricha 2:0. Jenže Mertl a Lev skóre srovnali a reprezentant Zámorský v prodloužení zajistil Západočechům dva body. „Když budu upřímný, tak mě fakt nebaví chodit sem a zpovídat se z výsledků, které tady máme. Jsem z toho frustrovaný. Ve druhé třetině se dostaneme do vedení 2:0, hrajeme devět minut v přesilové hře, nejsme schopní, nevytvořili jsme si tam žádnou šanci,“ byl na tiskové konferenci naštvaný vítkovický trenér Jiří Veber. „Ke všemu ve třetí třetině ve vlastní přesilovce jim umožníme vstřelit gól v přečíslení. Těmi Plzeň hrozila více. Doopravdy od nás velmi špatný výkon a hrozně těžko to koušu.“

Dva body za asistenci zaznamenal vítkovický Patrik Zdráhal, ale jak sám řekl, radši by je vyměnil za více bodů z tohoto zápasu. „Já nepotřebuju, abych tady bodoval, ale potřebuju, aby se tým zvedl. Od toho tady jsem, abychom začali jako tým bodovat a to se neděje, takže já spokojený určitě nejsem,“ uvedl vítkovický odchovanec.

Pro Plzeň to jsou důležité dva body, protože zatím letos také neprožívá ideální sezonu. Od začátku se drží ke konci tabulky a v tuto chvíli je jedenáctá. Zato se jim ale Západočechům povedlo bodově odskočit od tří nejhorších týmů – Vítkovic, Mladé Boleslavi a Kladna. „Říkali jsme si před zápasem, že potřebujeme urvat jakékoliv body, dva jsou perfektní. Ale hlavně jsme si za tím od první minuty šli. Trošku jsme se sice ve druhé třetině sami těmi vyloučeními poslali dolů, ale ve třetí jsme zase navázali na tu první a bylo to dobré,“ uvedl střelec rozhodujícího gólu Zámorský.

Zdroj: hc-vitkovice.cz , hcplzen.cz