Celou sezonu byl za hrdinu. V zápase roku však Řezníček svůj tým potopil

Přidat na Seznam.cz

Nebýt Jakuba Řezníčka možná by v tuto chvíli už byla Zbrojovka Brno jasným sestupujícím z první fotbalové ligy. Čtyřiatřicetiletý útočník dokázal v této sezoně vsítit už 19 branek! A po dnešním domácím utkání s Pardubicemi se mohl přehoupnout přes dvacítku. Jenže to by musel proměnit obě penalty. Jenže pardubický gólman Florin Nita pokaždé jeho střely skvěle lapil.

Brno tak prohrálo veledůležité utkání se stejně ohroženým týmem. Oba celky totiž hrají nadstavbu o záchranu. „Jestli máme zůstat v lize, musíme zachovat chladnou hlavu, semknout se a nepodělat se z toho,“ řekl hned po zápase s nadhledem trenér Brna Martin Hašek a ještě přidal slova k nešťastníkovi Řezníčkovi: „On to zvládne a dostane se z toho, je to velký kluk.“

To jeho protějšek Radoslav Kováč byl „v sedmém fotbalovém nebi“: „Dali jsme konečně první branku venku, což bylo hrozně důležité. Brno po přestávce přidalo na agresivitě, z toho pramenily naše chyby a nařízené penalty, které zlikvidoval vynikající Nita. Je to démon a díky němu jsou naše naděje na záchranu zase vyšší,“ vyzdvihl pardubický kouč rumunského gólmana.

V dalších záchranářských zápasech se Jablonec rozešel smírně s Ostravou 1:1. Oba týmy jsou díky bodu hodně blízko k setrvání v první lize i pro příští ročník. „Hrálo se velice dobré utkání, přispěly k tomu oba týmy. Prvních osm minut jsme hráli velmi dobře, byli jsme nebezpeční, přišla z toho pak i penalta. V té fázi jsme byli lepší než Baník. Po změně stran byl zase lepší Baník, my jsme měli problém především v krajních prostorech. Dostali jsme lacinou branku. Poté už byl zápas opatrný, bez vyložené šance na obou stranách. Bod je to asi spravedlivý. Chtěli jsme dnes uspět za tři body, ale stál proti nám velmi dobrý soupeř. Musíme se teď soustředit na další domácí zápas,“ uvedl jablonecký kouč David Horejš.

To další dva celky, které se dnes utkaly, budou nadále bojovat o holou záchranu, především tedy Zlín, který si přivezl z Teplic porážku 1:2. Se „Ševci“ to dvě kola před koncem sezony vypadá velmi bledě. Na předposlední místo, které by zajišťovalo alespoň baráž s druholigovým týmem, ztrácí zlínští fotbalisté čtyři body.

FK Teplice – Trinity Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Fila – 72. Simerský. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: Gning, Hora, Mareček, Mucha – Fantiš, Bartošák, Janetzký, Balaj. Diváci: 3513.

FK Jablonec – Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 35. Chramosta z pen. – 51. Cadu. Rozhodčí: Hocek. ŽK: Jovovič – Šehič, Hapal (trenér). Diváci: 2472.

Zbrojovka Brno – FK Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 34. Chlumecký, 90.+5 Krobot. Rozhodčí: Szikszay. ŽK: Štěrba – Hlavatý, Nita. Diváci: 5218.

Zdroj: fkjablonec.cz, fkteplice.cz