Čeljabinská trojčata zhatila Třinci mečbol. Pardubice srovnaly semifinálovou sérii

Přidat na Seznam.cz

Prohrávat 1:3, to už by byla pro pardubické hokejisty těžká šichta se dostat do finále. Jenže dvě hvězdy „Perníkářů“ Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka nedopustily, aby Třinec získal mečbol. Prvně jmenovaný vsítil branku ve 44. minutě a byl to úvodní gól zápasu extraligového semifinále. A Hyka to vše pojistil v posledních vteřinách do prázdné branky.

Navzdory zmiňovaným útočníkům, kteří už vloni spolu váleli v útoku za ruský Čeljabinsk, byl největší hvězdou zápasu brankář Roman Will, který též působil na východním úpatí pohoří Ural. Pochytal všech 31 střel, především se vyznamenal při šancích Vrány, Marcinka či Nestrašila. „Já to měl na lopatě, beru to na sebe. Měl jsem před sebou úplně prázdnou branku, možná jsem čekal o půl vteřiny déle než jsem měl,“ uvedl Andrej Nestrašil a pokračoval: „Pardubice hrály velmi obětavě, měly za brankářem ještě dva beky, my marně doráželi. Tak to bývá. Říkám si, co by dělal David Pastrňák? Hodil by to za hlavu, šel by další střídání na led a chtěl dát zase gól. Tím se teď budu řídit i já.“

I gólman na opačné straně Ondřej Kacetl se činil, ale jedna střela za jeho zády prošla. Tu druhou v třinecké síti už smutně pozoroval ze střídačky, když hrál jeho tým power-play. To Will měl samozřejmě opačné pocity. „Nechali jsme na ledě všechno, bojovali jsme srdcem a jsem rád, že jsme to zvládli. Važím si, že fanoušci přijeli až sem do Třince. Je vidět, jak za námi stojí a nikdy nás nenechají na holičkách,“ uvedl reprezentační gólman.

Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, bojovný z obou stran. Rozhodující bylo, že se nám podařilo ubránit oslabení, protože víme, že Třinec je v přesilovce neskutečně silný. Bylo jasné, že rozhodne jedna branka. To se potvrdilo, byli jsme dnes šťastnější.“ podotkl pardubický kouč Radim Rulík.

Po dvou letech se stalo, že Třinec nedal v zápase play-off ani branku. To se však jeho hráči netrefili na venkovním kluzišti. Co se ale týká domácích utkání, naposledy se Oceláří gólově neprosadili před šesti lety. „Člověk samozřejmě góla dát chce, ale může hrát roli únava, špatný led a nebo nedůraz. Těch faktorů se v daný moment sejde více a my tentokrát to štěstí neměli. A když už jsme se k dobré střele dostali, chytil to gólman, nebo jejich beci, co tam padali všude možně,“ prohlásil kapitán Třince Petr Vrána, který kvůli zranění vynechal podstatnou část základní části.

Další utkání se odehraje v pondělí a to na ledě Pardubic. A díky této poslední výhře na ledě Třince můžou jít hráči východočeského klubu do pondělního zápasu se sebevědomím, jak podotýká obránce Ondřej Vála ve videorozhovoru.

Zdroj: hcdynamo.cz, hcocelari.cz