Celá NHL velebí Vaněčkův zákrok. Český gólman předvedl skvělou robinzonádu

Přidat na Seznam.cz

K nejlepším týmům probíhající kanadsko-americké NHL patří New Yersey Devils. A je to i zásluha českého gólmana Vítka Vaněčka, který svou skvělou formu předvedl i v nočním zápase proti Chicagu. Především si celá NHL povídá o jeho zákroku na konci první třetiny. Díky své robinzonádě udržel v tu chvíli vedení svého týmu 2:1.

Když už se zdálo, že se Chicagu, respektive Tyleru Johnsonovi podaří srovnat skóre, vytasil se český brankář se zákrokem (možná) měsíce. „Byl to zákrok, který se bude objevovat ve videích s akcemi sezony. Takové momenty dokážou tým nabudit a dnes se to ukázalo. Chytili jsme díky tomu rytmus, který nám pomohl k důležité výhře,“ řekl trenér Devils Lindy Ruff, jehož tým je ve Východní konferenci na třetím místě za Bostonem a New York Rangers.

New Yersey nakonec vyhrálo nad Chicagem 4:2. Pro „Ďábly“ to bylo o to cennější vítězství, že jim chyběly dvě hlavní ofenzivní hvězdy – Nico Hischier a Jack Hughes. Navíc chyběl i třetí tradiční centr Tomáš Nosek. Vaněček předvedl 32 zásahů a byl zvolen hvězdou zápasu. Celkově už má na kontě šest vyhraných utkání a řadí se s dalšími čtyřmi gólmany na první místo celé NHL.

Původně se očekával v utkání souboj českých gólmanů, ale Chicago nakonec Petru Mrázkovi tentokrát šanci nedalo.

Zdroj: redakce, nhl.com/devils