Čekají Liberec světlé zítřky? Slovan má nového majitele a chce hrát pravidelně poháry

Přidat na Seznam.cz

Slovan Liberec je značka, která má už své místo tři desítky let mezi naší fotbalovou elitou. Poprvé se v naší nejvyšší lize objevil tento klub zpod Ještědu v roce 1993 a od té doby získal tři ligové tituly a dvě trofeje Českého poháru. Když nepočítáme Spartu, Slavii a Plzeň, nikdo další z klubů se nemůže v samostatné České republice pochlubit takovými úspěchy. Na severu Čech by rádi pravidelně hráli evropské poháry (či znovu získali titul). V posledních letech ale lehce vyklidil Liberec pole, což by se ale mohlo v nejbližší době zase zvrátit.

S velkými ambicemi vstoupuje do libereckého klubu podnikatel Ondřej Kania, který tak vystřídal dlouholetého šéfa Slovanu Ludvíka Karla, majitele sklářského gigantu Preciosa. „Je nám velkou ctí, že se můžeme stát většinovými akcionáři tak významného českého fotbalového klubu, jakým je FC Slovan Liberec. Naším jednoznačným cílem pro nejbližší sezóny je vrátit klub tam, kam historicky patří, tedy na nejvyšší příčky FORTUNA:LIGY a každý rok bojovat v předkolech o účast v základních skupinách evropských pohárů,“ říká Ondřej Kania.

Do klubu se zároveň vrací Jan Nezmar, kterého nové představenstvo zvolilo generálním ředitelem. Tento bývalý útočník získal se Slovanem dva ligové tituly a poté se přesunul na židli sportovního manažera. Následně se přemístil do Slavie, kde vykonával stejnou funkci. „Prvním krokem k dosažení těchto cílů je jmenování Jana Nezmara do pozice generálního ředitele klubu. Další kroky budou následovat a budou transparentně komunikovány s fanoušky, partnery i s fotbalovou veřejností,“ dodává Kania, který je výkonným ředitelem společnosti JK Education/Consilium, která se zabývá vzděláváním a provozuje mimo jiné síť soukromých škol.

V Liberci tak panuje nejen naděje ohledně budoucnosti, ale též dobrá nálada z víkendového kola. Slovanu se totiž podařilo vyhrát nečekaně v Plzni 3:1. „Jsme spokojení, protože se nám poprvé v ligové sezoně povedlo vyhrát venku, navíc v Plzni, kde se nevyhrává lehce. Jsem rád, že jsme navázali na výkony, které jsme předvedli na Spartě a na Slavii, i když odtamtud jsme si výsledkově neodvezli nic. Tady jsme byli efektivnější, vstřelili jsme tři branky, a to rozhodlo,“ uvedl trenér Liberce Luboš Kozel.

Liberec je po 26. kole na sedmém místě se čtyřbodovou ztrátou na šesté Slovácko. A právě s tímto moravským klubem se Slovan o víkendu střetne.

Zdroj: redakce, fcslovanliberec.cz