Čeká nás napínavý souboj o čtvrté místo. Kdo ho získá? Bohemians či Slovácko?

Přidat na Seznam.cz

Do konce první české fotbalové ligy zbývají ve skupině o titul odehrát dvě kola. Zatímco o mistrovi už je v podstatě rozhodnuto, nemluvě o třetí příčce, kterou má zamluvenou definitivně plzeňská Viktorka, souboj o čtvrtý flek slibuje napětí až do konce. Dnešní výsledky Sparta – Boheminas 1905 2:1 a Slovácko – Olomouc 2:2 nic nevyřešily a i šestá Olomouc má pořád šanci nakouknout do pohárové Evropy.

V tuto chvíli mají Bohemka se Slováckem 49 bodů, Olomouc 45. Sigma tak má pořád matematicky šanci se dostat na čtvrtou příčku a získat tak vstupenku do Konferenční ligy, ale to by musela vyhrát oba zápasy a čekat, že Slovácko s Bohemkou už ani jednou nevyhrajou.

Slovácko – Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 45. Hofmann, 85. Kalabiška – 50. Ventúra, 80. Zifčák. Rozhodčí: Hocek – Vlček, Slavíček – Adámková (video). ŽK: Daníček, Trávník – Pokorný, Israel. Diváci: 4743.

Slovácko: Nguyen – Sinjavskij, Hofmann, Kadlec, Holzer (71. Kalabiška) – Havlík, Daníček (71. Šimko) – Petržela (28. Juroška), Trávník (79. Kim Sung-pin), Mihálik (79. Doski) – Vecheta. Trenér: Svědík.

Olomouc: Macík – Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Navrátil (86. Vraštil), Ventúra (68. Zifčák), Israel, Sláma – Zorvan (54. Pospíšil), Fortelný (68. Vodháněl) – Chytil (86. Kramář). Trenér: Jílek.

Tato remíza asi netěší ani jedno mužstvo. Při ztrátě Bohemky jsme oba mohli získat do posledních kol výhodnou pozici, ale ani jednomu se to nepovedlo. Pocity zklamání jsou asi na obou stranách,“ podotýká k současné situaci trenér Olomouce Václav Jílek a zároveň okomentoval dnešní zápas: „První poločas byl trochu vlažný, protože oba týmy hrály takticky, organizovaně a málo odvážně. Hlavně z naší strany to platilo. Když jsme se dostali do předfinálních situací, tak jsme nebyli schopní zakončit. Zbytečně jsme také pouštěli Slovácko do standardních situací. Když domácí disponují Havlíkem, který to tam přesně a precizně posílá, tak si koledujete o průšvih, což se také naplnilo. Druhá půle ale byla velmi kvalitní, i když jsme zase museli dotahovat. Mentální síla týmu je obrovská. Ze hry jsem měl dobrý pocit. Samozřejmě když se dostanete do vedení a ztratíte ho pět minut před koncem, tak to bolí. Slovácko to ale sehrálo výborně. Remíza je tedy asi zasloužená.“ 

Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 2:1 (0:0)

Branky: 68. Ladislav Krejčí ml. z pen., 85. Kuchta – 58. Jánoš. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf – Orel (video). ŽK: Kairinen, Zelený, Karabec, Kuchta – Jánoš, Kovařík, Prekop, Valeš. Diváci: 17 155.

Sparta Praha: Kovář – Vitík, Panák (63. Laci), Sörensen – Mejdr, Kairinen (46. Sadílek), Ladislav Krejčí II, Zelený (46. Höjer) – Karabec (77. Mabil), Minčev (77. Daněk) – Kuchta. Trenér: Priske.

Bohemians 1905: Valeš – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, Jánoš (75. Beran), Jindřišek, Kovařík (75. Dostál) – Hála (83. Morávek), Matoušek (53. Puškáč) – Prekop (83. Mužík). Trenér: Veselý.

Mám z toho rozporuplné emoce. Jsem hrdý na to, co jsme tu předvedli. Chtěli jsme se rehabilitovat po posledních zápasech hlavně před sebou a vrátit se k tomu, čím jsme byli úspěšní,“ začal s hodnocením zápasu trenér Klokanů Jaroslav Veselý. „Další věcí bylo, abychom si sami před sebou dokázali, že jsme v této skupině právem. Výsledek se nepovedl. Druhá branka padla po situaci, na kterou jsme se chystali. Selhali jsme v této chvíli v defenzivě. Tohle musíme dohrávat. Jinak jsme Spartu do ničeho nepustili. Prohra nás mrzí. Možná platíme trochu nováčkovskou daň. V téhle skupině zkrátka takové chyby tyhle týmy trestají.

Další zápasy se hrají už ve středu. Slovácko přivítá Spartu, Olomouc se na domácím hřišti střetne se Slavií a Bohemka zavítá do Plzně.

Zdroj: sigmafotbal.cz , bohemians.cz