Carlo Ancelotti trenérem fotbalové reprezentace Brazílie? Vše tomu nasvědčuje

Přidat na Seznam.cz

Předseda brazilské federace potvrdil dohodu s trenérem Realu Madrid Carlem Ancelottim. Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se od léta 2024 stane trenérem brazilské reprezentace pro Copa América, uvedl portál T- Online.

Ednaldo Rodrigues, prezident Brazilské fotbalové konfederace (CBF), to řekl brazilské televizi TV Globo poté, co federace oznámila podepsání smlouvy s Fernandem Dinizem na jeden rok. „Neříkáme mu dočasný trenér, je to reprezentační trenér. Diniz se postará o přechod k Ancelottimu, který tým převezme na Copa América,“ řekl Rodrigues. Diniz, který souběžně nadále trénuje prvoligové Fluminense v Riu de Janeiru, by měl být představen na středeční tiskové konferenci.

Ancelottiho smlouva v Madridu vyprší příští rok v létě 30. června, takže se musí najít řešení s Realem. Čtyřiašedesátiletý Ital ani královský klub zatím přesun do Brazílie nepotvrdili. Již dříve se však objevily zprávy o tom, že Ancelotti podepíše smlouvu v červnu. Z právního hlediska nemůže Ancelotti podepsat smlouvu s brazilským fotbalovým svazem dříve než v lednu příštího roku, tedy šest měsíců před vypršením smlouvy s klubem Real Madrid.

Copa se bude konat v USA od 20. června do 14. července 2024. Finále Ligy mistrů je naplánováno na 1. června, španělská La Liga končí 26. května.

Španělský sportovní deník AS v červnu s odvoláním na Ancelottiho okolí informoval, že Ital s Brazilci skutečně jednal. Dal však jasně najevo, že jeho smlouva s Realem pro tuto sezónu je nedotknutelná a že se musí plně soustředit na práci v Madridu. Proto nechce o případném přestupu mluvit dříve než v lednu. Ovšem bez jakéhokoli předchozího závazku či vázanosti, a to ani ústní, ani písemné, napsal list. Ancelottimu navíc vadilo, že se svaz chová, jako by s nabídkou už souhlasil.

Zdroj: tz.de, t-online.de, redakčně upraveno