Bývalý trenér extraligové Komety Brno povede v příští sezoně hokejisty Chomutova

Přidat na Seznam.cz

V české hokejové extralize strávil zkušený kouč Martin Pešout už třináct let. Nejprve dlouho jako asistent, ale posledních čtyři a půl sezony byl hlavním trenérem. Loni v létě přešel z Energie Karlovy Vary do Komety Brno a od letošního února působí v druholigovém klubu. Z postu sportovního ředitele se ve druhé polovině dubna posunul na místo hlavního kouče hokejistů Chomutova (na snímku).

Martin Pešout pochází ze Slaného u Kladna a má tudíž blízko i ke kladenskému hokeji. Pracoval s mládeží v pražské Slavii a první zkušenosti z elitní soutěže dospělých získával už v sezonách 1999-2001 po boku uznávaného trenéra Miloše Říhy staršího v Karlových Varech. Trénoval ve dvou obdobích coby hlavní trenér Kadaň a s Chomutovem bojoval o nejvyšší příčky první ligy i postup mezi elitu.

Martin Pešout si zpestřil kariéru působením ve slovenské extralize, kde vedl agilní tým HK Skalica. Pak jej znovu angažovaly Karlovy Vary na místo asistenta a po třech letech přišel návrat do Skalice.

Ze Slovenska zamířil do Komety Brno, kde se v roli asistenta tehdejších trenérů podílel na kompletní medailové sbírce završené titulem v extralize. Po odchodu z Brna se už potřetí upsal Karlovým Varům, které nejprve přivedl zpátky do extraligy a v ní vedl tým nepřetržitě čtyři sezony. Přispěl ke vzestupu některých hráčů, kteří se dostali až do reprezentačního áčka, jako jsou Jiří Černoch, Jakub Flek, Ondřej Beránek. Lídry týmu byli například Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Dávid Gríger i další.

Byť po dalším příchodu do Komety trenér Pešout znal brněnské hokejové prostředí, vydržel u týmu jen několik měsíců. Nahradili jej Patrik Martinec s Jaroslavem Modrým.

Ani po odvolání z trenérského můstku v extralize ale Pešout neztratil kontakt s hokejem a už se plně věnuje nové práci v Chomutově. Přebírá tým od dosavadního trenéra Kamila Koláčka, který se vrací k mládeži.

Příchod Martina Pešouta do klubu jsme s asistentem Petrem Martínkem brali jako hotovou věc. Má toho v hokeji hodně za sebou a prošel řadou trenérských štací. Navíc viděl některé minulé zápasy z tribuny, což je jiný pohled než ze střídačky,“ konstatoval Koláček na klubovém webu.

Zdroj: autorský článek