Bývalý sparťanský útočník Benjamin Tetteh se trápí ve Francii

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový útočník Benjamin Tetteh se dlouhá léta vyskytoval i na českých trávnících. Statistiky serveru Livesport ukazují, že už v ročníku 2016/2017 odehrál třináct utkání za Slovácko. Jeho výkony postupně oslovily i Bohemians a následně hlavně pražskou Spartu. Z té v ročníku 2019/2020 odešel do zahraničí a před tou letošní zamířil do francouzského klubu Méty. Tam se mu ale nedaří.

Poslední gólově solidní ročník prožil Benjamin Tetteh ještě ve Spartě. V ročníku 2018/2019 vstřelil celkově 11 branek a řadil se k nejlepším klubový střelcům. Sparta ale v tomto období procházela velkými změnami, týmu se obecně příliš nedařilo a Tetteh v následujícím ročníku na tuto proměnu také doplatil.

Nejprve zamířil do nejvyšší turecké fotbalové ligy, kde za tým Yeni Malatyaspor solidních 58 utkání, ve kterých vsítil do branek soupeřů celkem 12 branek. Loni si okusil angažmá v Anglii, nastoupil ale jen do 15 zápasů a vedení příliš o svých kvalitách nepřesvědčil. Ve druhé nejvyšší anglické lize totiž za celý ročník dokázal vstřelit jen jeden gól, a i proto se před letošní sezónou přesunul do Francie.

Ani Méty mu ale zatím štěstí nepřinesly. Benjamin Tetteh nastoupil jen do čtyř zápasů, ve kterých se gólově prosadil jen jednou. Často je jen střídajícím hráčem, který se na hřiště dostane jen na pár minut v závěru. Na druhou stranu ho ale trápí i drobná zranění, kvůli kterým v několika zápasech absentoval.

Zdroj: redakce, autorský článek, Livesport, Transfermarkt