Bývalý průšvihář se pokusí restartovat svou kariéru mezi Klokany. Čermák se vrací z Plzně do Prahy

Přidat na Seznam.cz

Aleš Čermák je fotbalista, který když má formu, je radost na jeho hru pohledět. Avšak plzeňského trenéra Michala Bílka jeho technické kousky neoslnily a mnoho příležitostí mu během roku a půl, co přišel do západočeského klubu, nedával. Bez nějakého velkého vzrušení tak dal souhlas k jeho odchodu do pražských Bohemians.

Když přišel Michal Bílek v minulé sezoně do Plzně, měl Aleš Čermák své místo v sestavě v podstatě jisté. Jako středový, ofenzivní záložník se v sezonách 2019/20 a 2020/21 trefil do sítí soupeřů patnáctkrát. Ani to však nepřimělo nového kouče mu rezervovat post v základní jedenáctce. Čermákova minutáž na hřišti postupně klesala a např. v dosavadní sezoně nastoupil v základu jen dvakrát. Pro tohoto bývalého mládežnického reprezentanta (prošel všemi věkovými kategoriemi v nároďáku) to už bylo neúnosné a dnes se dohodl s pražskými Bohemians na hostování.

Odchovanec pražské Sparty usoudil, že po příchodu záložníka Romana Květa (právě z Bohemians!) by jeho postavení v klubu bylo ještě horší. „S Alešem jsme se domluvili a má od nás souhlas, aby zahájil zimní přípravu právě s Bohemkou, která má o jeho angažování velký zájem,“ uvedl plzeňský sportovní ředitel Daniel Kolář.

Čermák měl ve Spartě profesionální smlouvu v letech 2013 – 2017. Jenže na konci poslední sparťanské sezony opilý havaroval a z hořícího vraku ho museli v bezvědomí vyprošťovat hasiči. Poté se rozhodl změnit působiště a přestoupil právě do Plzně. Nyní tak tohoto 28letého záložníka čeká návrat do Prahy.

Zdroj: sport.aktualne.cz, idnes.cz