Bývalý hráč Chelsea Atsu přežil zemětřesení

Přidat na Seznam.cz

Christian Atsu má od letošní sezony smlouvu s tureckým prvoligovým klubem Hatayspor. Podle zpráv je bývalý profesionál FC Chelsea naživu a leží zraněný na klinice po zemětřesení, uvedl webový portál A Bola.

Profesionální fotbalista Christian Atsu, pohřešovaný po zemětřesení v turecko-syrském pohraničí, byl podle zprávy portugalského sportovního deníku A Bola nalezen živý. Jednatřicetiletý hráč tureckého klubu Hatayspor, který kdysi hrával za FC Porto, je v nemocnici se zraněním pravé nohy a dýchacími potížemi.

Sportovní novinář Saddick Adams také na Twitteru uvedl, že Atsuův spoluhráč informoval jeho vedení. Podle tweetu byl Atsu převezen do nemocnice. Klub zatím nic nepotvrdil.

Atsuův bývalý klub Chelsea FC již dříve na Twitteru napsal: „Modlíme se za tebe, Christiane Atsu„. Jeho současný zaměstnavatel Hatayspor je z města Antakya na turecko-syrské hranici. Jen několik hodin před zemětřesením vstřelil Atsu gól v duelu s Kasimpasou na 1:0. Atsu hrál mimo jiné za Chelsea FC, FC Porto, Everton FC, Newcastle United a Malagu FC. Ghanský útočník získal s Portem mistrovský titul a portugalský

Zdroj: abola.pt, nacionale.com, redakce