Bývalé opory klokanů se v nových klubech trápily. I proto Květ odchází do Turecka

Přidat na Seznam.cz

V loňské sezoně v podzimní části první fotbalové ligy podávali hráči Bohemians natolik kvalitní výkony (spojené se slušnými výsledky), že o některé z nich byl hned zájem mezi kluby naší nejlepší trojky (Slavia, Plzeň a Sparta). A v zimě opravdu došlo k přestupům, Petr Hronek odešel do Slavie a Roman Květ podepsal smlouvu s Plzní. Jenže ani jeden nemůže vnímat tato angažmá jako povedené. Hronek se vůbec neprosadil do slávistického širšího kádru a měl by v nejbližší době odejít. Květ sice toho odehrál v plzeňském dresu více, avšak rozpačité jaro Západočechů, kdy se z prvního místa sesunuli „jen“ na třetí příčku, také nebude patřit k jeho vzpomínkovým angažmá…

Navíc v této sezoně Květ moc šancí v základní sestavě Plzeňských nedostává, a tak se rozhodl přijmout nabídku Sivassporu. „Romanovo herní vytížení není v tuto chvíli takové, jaké by si on sám přál. Navíc přišla velmi zajímavá nabídka a on projevil zájem vyzkoušet si působení v zahraničí. Domluvili jsme se tedy na ročním hostování. Jde o velmi kvalitního hráče, kterého budeme samozřejmě pečlivě sledovat a držíme mu palce, aby se mu v Turecku dařilo,“ vysvětlil pro klubový web sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Roman Květ zažil svou ligovou premiéru v roce 2016 v dresu Příbrami, v roce 2020 pak přestoupil do Bohemians.

Sivasspor už má za sebou v turecké lize první kolo, když doma remizoval se Samsunsporem 1:1. Slávističtí fanoušci mají tento tým ještě v paměti, protože se s ním sešívaní vloni střetli ve skupině Konferenční ligy. Dvě remízy 1:1 dopomohly tureckému týmu k postupu do vyřazovací části. Naopak Slavia se loučila s „Evropou“ už ve skupině.

Zdroj: redakce, Instagram, fcviktoria.cz