Byl kapitánem mistrovského Liberce a po Vítkovicích hrál Výtisk v Litoměřicích. Nyní tam končí

Přidat na Seznam.cz

V extralize odehrál nepřetržitě dvacet sezon, nastřádal v ní více než tisícovku startů. Hokejový obránce Jan Výtisk (na snímku z Litoměřic), někdejší kapitán mistrovského Liberce, po odchodu z Vítkovic pokračoval v bohaté kariéře v první lize. V dresu HC Litoměřice se stal jednou hlavních osobností druhé nejvyšší soutěže. Po třech letech ale v severočeském klubu končí.

Výtisk, který v létě oslaví 42. narozeniny, odvedl v Litoměřicích spoustu hokejové práce a nyní se z rodinných důvodů rozhodl k návratu do Ostravy. Na Litoměřice mu ale zůstanou výborné vzpomínky.

Co vás před třemi lety přivedlo z Ostravy skoro na opačný konec republiky?

Po skončení angažmá v extralize, konkrétně ve Vítkovicích, jsem dostal nabídku na působení v Litoměřicích. Tamní klub byl podle svazového projektu nastaven tak, že by se v litoměřickém týmu měli uplatňovat adepti juniorské reprezentace do dvaceti let. Vedl jej trenér David Bruk, který byl zároveň asistentem trenéra u reprezentační dvacítky a posléze se stal koučem Karlových Varů v extralize. V minulé sezoně byl litoměřickým trenérem Miroslav Přerost.

Tím, že pocházíte z Ostravy, kde jste hrál až do roku 2020, napadne hokejové příznivce, že byste mohl působit například i v ostravské Porubě, Frýdku-Místku, Havířovu apod.

Dopadlo to tak, že jsem byl v Litoměřicích. Je tam dobré zázemí, kompletně všechno, co má být. Vím, že vždycky může být něco lepší, ale nemohl jsem si na nic stěžovat.

Ve Vítkovicích jste skončil po čtyřech letech, předtím jste ale strávil skvělou část kariéry v Liberci. Jak vzpomínáte na mistrovský titul s Bílými Tygry v roce 2016?

Liberec beru jako svůj druhý domov. Nejen proto, že jsem byl kapitánem týmu. Celkově jsem tam byl spokojený, přímo nadšený. Kdybych místo odchodu v roce 2016 do Ostravy zůstal ještě dva roky, setrval bych v Liberci natrvalo.

Zdroj: autorský článek