„Budeš vyšší než Maradona.“ Lékař, který dával Lionelu Messimu růstové injekce, se rozpovídal o stavu hvězdy v dětství

Přidat na Seznam.cz

Doktor Diego Schwarzstein, který v Argentině pomáhal Lionelu Messimu s růstovými injekcemi, se svěřil s obtížemi, s nimiž se hvězda Paris Saint-Germain (PSG) potýkala.

Lékař tvrdí, že sedminásobnému držiteli Zlatého míče při prvních sezeních slíbil, že bude vyšší než Diego Maradona, jak napsal server The Times.

Messimu byl v dětství diagnostikován nedostatek růstového hormonu (GHD) a potřeboval rutinní hormonální injekce. Argentinský kapitán trpěl vzácným onemocněním, při kterém děti přestávají růst, jakmile jim jsou tři roky. Lékař prozradil některé podrobnosti a reakce rodiny. Schwarzstein tvrdí, že rodiče měli obavy, ale malý Messi chtěl vědět, zda vyroste natolik, aby se mohl stát fotbalistou.

„Byli nešťastní a znepokojení. Leo se mě ptal, jestli vyroste natolik, aby se stal fotbalistou. Řekl jsem mu: ‚Neboj se, budeš vyšší než Maradona. Nevím, jestli budeš lepší než on, ale budeš vyšší než on.‘ Měl jsem pravdu. Maradona měřil 1,67 metru a Leo skončil na 1,69 metru. To je víceméně to, co jsem předpověděl.“

Co na to Messi?

Lionel Messi promluvil o svém problému ohledně nedostatku růstového hormonu (GHD) a o injekcích, které musel v dětství užívat. Hvězda PSG prozradila, že ve dvanácti letech si píchal injekce sám, ale když v osmi letech začal s léčbou, pomáhali mu rodiče, jak uvádí server Sportskeeda.

Lionel Messi je tento měsíc v Kataru, kde povede Argentinu na mistrovství světa ve fotbale. Ta byla zařazena do skupiny C turnaje společně se Saúdskou Arábií, Mexikem a Polskem.

Zdroj: redakce, The Times, Sportskeeda