Bude v NHL pokořena meta 70 gólů za sezónu? Matthews se k ní blíží

Přidat na Seznam.cz

David Pastrňák se může snažit jak chce, ale letos je pro něj Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce hodně vzdálená. Přitom s 45 brankami na kontě nemá vůbec špatný rok. Ale není sám, Sam Reinhart, nebo Zach Hyman nastříleli přes 50 branek a stejně si mohou o prestižním ocenění nechat jen zdát. Auston Matthews z Toronta je totiž hodně odskočený.

Už zmíněný Sam Reinhart, kanonýr Floridy Panthers, mohl Matthewsovo umění vidět na vlastní oči v pondělí večer. V první třetině měl centra Toronta na starosti, když do obranného pásma Floridy zavážel kotouč obránce Brodie. Brodie objížděl bránu a Reinhart Matthewse nespouštěl z očí. Pak na vteřinku odhlédl, aby viděl, kam se až Brodie dostal. Chyba. Přesně v ten moment se jeho protihráč vycukl, Brodie okamžitě nasměroval přihrávku a Matthews zavěsil. Potom dal na konci zápasu ještě jeden gól. Opoře Maple Leafs byly zapsány branky 61 a 62.

Rodákovi z Kalifornie je 26, dostává se tedy do ideálního hokejového věku. Má neuvěřitelnou rychlost a sílu, po 531 startech v NHL už ale navíc má i zkušenost a perfektní čtení hry. Což projevil právě při svém prvním gólu proti Floridě.

Torontu zbývá odehrát ještě 8 utkání v základní části NHL, Matthews má na kontě 62 branek. Už teď je to pro dvojnásobného nejlepšího střelce NHL kariérní maximum. Ve hře je ale meta 70 branek. Ta byla naposledy překonána před 30 lety, v sezóně 1992-93. Bure, Crosby, Ovečkin, McDavid ba ani Jaromír Jágr tolik branek dát nezvládli. Podaří se to kníratému Američanovi?

Zdroj: NHL.com