Bude si Pastrňák v neděli objednávat letenku do Prahy nebo Boston nakonec postoupí?

Přidat na Seznam.cz

Tak tohle se nečekalo. Fenomén základní části kanadsko-americké NHL Boston Bruins se musí třást o postup do semifinále Východní konference. Floridští hokejisté hrají nečekaně s Pastrňákem a spol. vyrovnanou partii. V poslední divoké přestřelce vyhrála Florida 7:5 a stav je vyrovnaný 3:3. Rozhodující utkání se uskuteční z neděle na pondělí.

Boston nyní musí zvládnout zlomit nelichotivou sérii. Když v minulých sezonách hrál v play-off sedmý zápas, vždy ho prohrál… Přitom se vůbec nezdálo, že tato série bude mít plný počet utkání, vždyť začátkem tohoto týdne vedli Medvědi 3:1 na zápasy. Více se čekalo od Pastrňáka, který až do včerejšího zápasu měl v play-off bilanci 2-0. Teď se sice rozstřílel, dal dvě branky, ale k vítězství to nepomohlo, naopak zas defenzivní část v čele s brankářem Ullmarkem byla jalová.

Rodák z Havířova tak ani nemůže mít radost z mistrovského kousku, který předvedl v přesilovce. „Byl to prostě instinkt. Vepředu nemáte moc času. Snažil jsem se jen dostat puk rychle z hokejky. Pěkný gól,“ ohodnotil Pastrňák svoji branku, kterou snižoval na 3:4.

Čeští hokejoví fanoušci mají nyní rozporuplné myšlenky. Na jednu stranu by bylo lákavé, kdyby Pastrňák přiletěl pomoci českému nároďáku, na druhou stranu mu většina přeje, aby s Bostonem vyhrál Stanley cup. Protože kdy jindy než teď. Po sezoně se pravděpodobně s kariérou rozloučí bostonské legendy David Krejčí a Patrice Bergeron. A právě i díky několikazápasové absenci Krejčího, kterého trápilo zranění, se Boston dostal do nezáviděníhodné situace.

Naopak je jisté, že se zatím k českému nároďáku nepřipojí Martin Nečas, který si v noci s Carolinou zajistil postup do semifinále. Nad NY Islanders vyhráli 2:1 a celkově 4:2 na zápasy. Postup si zajistil i Dallas, který vyřadil Winnipeg. Naopak duel Seattle – Colorado je srovnán 3:3.

Zdroj: redakce, nhl.com