Bude Pastrňák na mistrovství světa?

Přidat na Seznam.cz

Boje o Stanley Cup již začaly a v akci je také Boston Bruins, v jehož dresu hraje trio ve složení David Pastrňák, Tomáš Nosek a zraněný Jakub Zbořil. Bostonu se však zatím nedaří, mohl by tedy alespoň Pastrňák dorazit na mistrovství světa?

Boston Bruins za sebou má druhý zápas play-off, v němž se hned na úvod potkal s Carolinou Hurricanes. Jak v prvním, tak v druhém zápase Bruins na Hurricanes nestačili. Carolina vyhrála první zápas 5:1, druhý 5:2. V obou případech přitom byl střelecky aktivnější Boston, Hurricanes však byli efektivnější a to hrálo klíčovou roli.

Bez bodu v play-off v této sezoně zůstává David Pastrňák, stejně tak je na tom jeho spoluhráč Tomáš Nosek. Zato Martin Nečas, jenž hájí barvy Caroliny, už si připsal alespoň asistenci. Pastrňák přitom zažil ve výsledku velice povedenou sezonu. Na začátku se mu příliš nedařilo, hodně se řešilo, čím je jeho horší forma způsobena. Příčin mohlo být několik. Nakonec se ale hvězda Bruins dostala na hranici 77 bodů v 74 zápasech.

Není vyloučeno, že by se v případě vyřazení Bostonu mohl Pastrňák objevit na blížícím se mistrovství světa. Mohlo by se jednat možná o poslední šanci, jak si zahrát s bývalým spoluhráčem Davidem Krejčí, který zvažuje svou budoucnost, jak píše server Scouting Refs.

Zdroj: scoutingtherefs.com