Bude mít český hokej trojí zastoupení ve čtvrtfinále Ligy mistrů?

Přidat na Seznam.cz

Všechny tři české hokejové týmy mají dobře našlápnuto k postupu mezi nejlepší osmičku v Lize mistrů. Třinec si do Švédska proti Skelleftee poveze výhru 4:3. Pardubice doma přivítají finské Lahti, kde vyhráli 3:1. Podobný výsledek (3:0) si z téže země přivezly i Vítkovice, které ale dostaly tuto výhru „darem“. Utkání s Ilvesem Tampere bylo kontumováno v neprospěch domácího týmu, protože zápas nemohl být dohrán kvůli špatné kvalitě ledu.

Pardubičtí hráči musí rychle hodit za hlavu první domácí porážku v letošní sezoně. Z města perníku si v neděli všechny tři body odvezl Liberec. I když to byla hodně smůlovatá prohra, Pardubice inkasovaly gól na konečných 2:3 v poslední minutě… „Samozřejmě ten výsledek je pro nás krutý. Průběh zápasu byl pro nás lepší než výsledek. Lacině jsme inkasovali v podstatě všechny tři branky po individuálních chybách, to se v hokeji stane. Dneska to štěstí šlo na druhou stranu, nemohli jsme dát branku, kterou bychom odskočili,“ uvedl pardubický kouč Václav Varaďa.

Paradoxně se Pardubice střetnou s Lahti v této sezoně už potřetí. První zápas se uskutečnil ve skupinové fázi a úspěšnější bylo Lahti (3:1), v play-off se ale role obrátila. Dokonce stejným výsledkem vyhráli Pardubičtí ve Finsku. „My jsme se poctivě na Ilves připravovali. Čekali jsme vyrovnaný zápas, což nakonec byl. Super, že jsme dali ten gól na 1:1 a vzali jsme jim vítr z plachet. Pak jsme přidali dva další góly a myslím, že jsme si to zkušeně hlídali až do konce zápasu a v podstatě je nepustili do žádné vážnější situace. Jsme rádi za vítězství, je ještě jeden zápas a uděláme maximum, abychom přes Ilves přešli,“ dodal Varaďa.

Jak už bylo na začátku zmíněno, Vítkovice získaly snadnou výhru. Máme náskok, ale zůstáváme na zemi. Víme, že i s ohledem na pravidla o přesilovkách a oslabeních v CHL tříbrankový náskok nemusí znamenat vůbec nic. Jsme připravení doma před našimi fanoušky bojovat a porvat se o vítězství, ale zároveň víme, že to nebude jednoduché. Vnímáme to tak, že v Ostravě se začíná od stavu 0:0, uvedl sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA a zároveň asistent trenéra A-týmu Roman Šimíček.

Asi nejtěžší šichta čeká Třinec, který jako jediný musí absolvovat odvetu v roli hostujícího týmu. „Ukázali nám, že jsou silní na puku. Mají aktivní obránce v útočném pásmu, celý tým brání i útočí v pěti. Když začali rychle otáčet puky a vyrážet do rychlých brejků, měli jsme s nimi problém,“ říká o soupeři třinecký trenér Vladimír Országh.

Třinci sice stačí remíza, na to však Oceláři spoléhat nebudou. „Na to můžete myslet pár minut před koncem, rozhodně ne na začátku zápasu. Odjíždíme tam s tím, že chceme vyhrát a postoupit, samozřejmě ale na průběh zápasu budeme reagovat,“ dodává Országh.

Zdroj: hcdynamo.cz, hcocelari.cz, hc-vitkovice.cz