Buchinger s Kozmou zápasit nebude. Jakou má náhradu?

Přidat na Seznam.cz

Velice smutnou zprávu zveřejnil v úterní podvečer Oktagon. Ivan Buchinger se zranil a nebude se moci utkat s Davidem Kozmou o svůj třetí pás. Kdo jej nahradí?

Ivan Buchinger dostal životní šanci zapsat se do historie, mohl být šampionem tří váhových kategorií. Nakonec se tak ale nestane. Minimálně ne v tomto roce.

Vyzyvatel Davida Kozmy se totiž při přípravě na zápas zranil. Dle Ondřeje Novotného může být jedním z důvodů zranění fakt, že se slovenská legenda připravovala s těžšími zápasníky. Promotér Oktagonu navíc ve vysílání podcastu MMA Letem světem prozradil, že je pravděpodobné, že se Buchinger další šance získat třetí pás nemusí dočkat.

Welterová váhová divize je totiž pořádně našlapaná a zájemců o zápas s šampionem Kozmou je mnoho. A kdo Buchingera nahradí? Novým vyzyvatelem Kozmy se stane Bojan Veličkovič, veterán UFC a jeden z nejlepších zápasníků ve welterové váhy Oktagonu. V minulosti dokázal porazit Jiřího Procházku.

Kozma se domnívá, že bude Veličkovič těžším soupeřem než Buchinger, jelikož je těžší váhově, přičemž navíc v minulosti zápasil i ve střední váze. Pro nejdéle úřadujícího šampiona Oktagonu bude nepříjemný i fakt, že se připravoval na zemaře, zatímco Srb je spíše postojář.

„Cesta by mohla vést přes fyzickou kondici. Nepřipravoval se na pětikolový zápas a stejně jako s Apollem bych to mohl uhrát na srdce a fyzičku. Strategii budeme ještě teprve probírat,“ nechal se slyšet Kozma.

Zdroj: Oktagon MMA, MMA Letem světem