Bruins a Maple Leafs končí v play-off. Budou další Češi na mistrovství světa?

Přidat na Seznam.cz

A je rozhodnuto. Dalšími týmy, které končí v play-off NHL, jsou Boston Bruins a Toronto Maple Leafs, jak píše server NHL. V obou týmech nastupovala hned pětice hokejistů z České republiky. Dorazí některý z nich na právě hrané MS?

V noci ze soboty na neděli se hrály sedmé zápasy hned dvou sérií, kterých se zúčastnilo několik hokejistů z České republiky. Boston Bruins hrál s Carolinou Hurricanes, Tampa Bay Lightning se utkala s Torontem Maple Leafs.

Z postupů se radovaly týmy Caroliny a Tampy Bay, v jejich dresech mohli slavit postup Martin Nečas a Ondřej Palát, u nichž se rozhodně zvažovala případná účast na právě se hrajícím světovém šampionátu. Kari Jalonen si ovšem může nechat zajít chuť. Ve hře jsou však další zajímavá jména. V první řadě David Pastrňák, hvězda Bostonu. Je však otázkou, jestli vůbec bude moci na MS ve Finsku odcestovat.

Podle zákulisních informací různých expertů a médií hrál Pastrňák v play-off se zdravotními problémy, které by mu mohly zabránit v účasti na MS. Pokud by se však mohl účastnit, byl by velkou posilou. V sedmi zápasech play-off nasbíral 6 kanadských bodů (3+3).

Hodně se mimo Pastrňáka mluví o povolání Tomáše Noska, tedy dalšího hráče Bruins. Důvod je prostý. Nosek podává velmi dobré výkony a jedná se o útočníka s velkými defenzivními kvalitami, což by mohl výběr České republiky potřebovat.

V dresu Toronta smutní kvůli vyřazení pro změnu trio Ondřej Kaše, David Kämpf a Petr Mrázek. Oba hráči mají bezesporu své kvality, nicméně o jejich povolání se zase tolik nemluví. Kaše nicméně letos nasbíral v základní části i play-off v 57 zápasech 33 bodů, Kämpf jich v 89 duelech nasbíral 28.

Zdroj: NHL.com