Brněnští fanoušci dostali vánoční dárek. Obranu Zbrojovky posílí zkušený Pernica

Přidat na Seznam.cz

Brněnská Zbrojovka neprožila ideální fotbalový podzim, v polovině druhé ligy je až na pátém místě. Sice na třetí barážovou příčku, kde je Táborsko, ztrácí pouhý bod, ale Brňané si pomýšleli před začátkem ročníku 2023/24 na nejvyšší příčku. Jenže na vrcholu před zimní přestávkou se usídlil Vyškov, který má na Brno náskok devíti bodů.

A protože Brno nechce jít do ošidné baráže, snaží se natolik posílit kádr, aby ještě bylo schopné ohrozit vyškovský tým. První velkou posilu představil klub během vánočních svátků. Z Plzně přichází obránce Luděk Pernica. „V Luďově osobě k nám přichází velká kvalita a bohaté zkušenosti, navíc je to odchovanec. Jsme rádi, že se nám povedlo domluvit, na přelomu roku nám zbývá provést transfer administrativně,“ komentoval pro klubový web Pernicův příchod sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Pernica má opravdu velké zkušenosti, s plzeňskou Viktorkou si v loňské sezoně zahrál Ligu mistrů proti Bayernu, Interu či Barceloně. Navíc s plzeňským klubem získal v sezoně 2021/22 titul a celkově v první lize odehrál 289 zápasů.

„Jsem spokojený a šťastný, že už máme jasno. Vrátit se domů pro mne bylo vždycky prioritou, počítal jsem s tím a jsem rád, že se to povedlo. Těším se na jaro, na fanoušky a doufám, že společně dokážeme pomoci k postupu do první ligy,“ vzkázal Pernica brněnským fanouškům na sociálních sítích.

Pernica je odchovancem Blanska, odkud šel do Brna, kde zažil v roce 2010 svůj ligový debut. Celkově v brněnském dresu odehrál 91 zápasů první ligy. Čtyři sezony působil rodák z Boskovic i v Jablonci. „Z mého posledního angažmá zůstalo dost hráčů, Šury a další, znám samozřejmě i kluky z Plzně, co tu jsou i na hostování. A v Plzni jsem se potkal i s Řezňou, už jsme si včera volali,“ zmínila nová brněnská posila kanonýra Jakuba Řezníčka.

Zdroj: redakce, fczbrno.cz