Brněnská hvězda zachránila svůj tým od pohromy. Zbrojovka vstoupila do sezony jen remízou

Přidat na Seznam.cz

Zbrojovka Brno se netají cílem pro letošní sezonu – chce se okamžitě vrátit do nejvyšší fotbalové ligy. K tomu je však potřeba především neztrácet doma body a často je i přivážet z venkovních zápasů. Tu první podmínku hned ale na začátku sezony Brno porušilo. V televizním utkání Jihomoravané jen remizovali s Vlašimí 1:1.

Brno vstoupilo do sezony nejen s novým trenérem Luďkem Klusáčkem, ale představilo nového majoritního vlastníka klubu, kterým je nyní investiční skupina Portiva. Avšak do nového ročníku druhé fotbalové ligy moc úspěšně nevstoupilo. Kdo z brněnských fanoušků čekal hru kočky s myší, musel být hodně zklamaný. První půle sice nepřinesla žádný gól, avšak nadějných příležitostí měli více hosté. Tuto mírnou převahu si přenesli i do druhého poločasu a tentokrát už udeřili. Gambijský fotbalový reprezentant do 20 let Ebrima Singhateh šikovně přeloboval gólmana Berkovce – 0:1.

Zbrojovka si může děkovat, že dokázala udržet útočníka Jakuba Řezníčka, druhého nejlepšího střelce loňského ročníku první fotbalové ligy. V 79. minutě tento 35letý kapitán prudkou ranou k tyči srovnal na 1:1.

Vlašimští si mohli v posledních minutách zápasu vzít vedení zpět na svou stranu, ale dělovku Musila z přímého kopu Berkovec parádně vyrazil. Skóre se tak už neměnilo. „Musíme hrát příště více rychleji, přímočařeji. Více ohrožovat bránu. Jestli se nemýlím, tak ta moje branka byla jedinou střelou na bránu,“ pověděl po zápase nespokojený brněnský kapitán pro Českou televizi.

Branky: 79. Řezníček – 60. Singhateh. ŽK: Toml, Potočný – Kulhánek.

Brno:Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek (72. Hladík) – Kronus (58. Granečný), Texl, Dav. Jambor, Fousek (46. Potočný) – Řezníček (C), Smejkal (72. Gaszczyk). 

Vlašim: Vágner – Labík, Kričfaluši (83. Dostál), Kulhánek (C), Heppner (75. Breda) – Onije, Musil – Šubert (83. Šmiga), Beran (61. Šimeček), Solomon (83. Biegon) – Singhateh.

Zdroj: fczbrno.cz, fcsbvlasim.cz