Brenda Fruhvirtová si připsala první výhru na okruhu WTA. Porazila hráčku světové padesátky

Přidat na Seznam.cz

Sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy jsou už několik let vnímány jako jedny z největších talentů českého tenisu. V žákovských letech porážely dorostenky a v dorosteneckém věku si zpravidla hravě poradily s juniorkami. Avšak přechod mezi ženy je o hodně nevyzpytatelnější. Své o tom ví osmnáctiletá Linda, která se v loňském roce na okruhu WTA dost natrápila.

Na ženský světový okruh nyní vstupuje i o dva roky mladší Brenda. Svou premiéru si užila v australském Aucklandu a byl to úspěšný vstup mezi tenisovou elitu. V prvním kole si poradila se 48. hráčkou světa Annou Blinkovovou z Ruska 6:4, 7:5. Teď ale Fruhvirtovou čeká těžký oříšek, střetne se s třetí hráčkou světa a obhájkyní aucklandského turnaje Cori Gauffovou z USA.

Dařilo se i Lindě Noskové, které v Brisbane porazila Maďarku Tímeu Babosovou. Lehký zápas to ale vůbec nebyl, česká tenistka musela ve druhém setu odvracet mečbol, ale nakonec zvítězila 5:7, 7:6 a 7:6. Další soupeřkou jí bude Sorana Cirsteaová z Rumunska.

Na tom samém turnaji se dařilo i Tomáši Machačovi, který si na úvod poradil s Argentincem Tomásem Martínem Etcheverrym 6:7, 7:5 a 7:6. Skóre naznačuje, že i rodák z Berouna prožil dramatický duel. Ve druhém kole ho čeká domácí Rinky Hijikata.

Naopak neúspěšný vstup do australských turnajů zažila v Aucklandu Tereza Martincová, která proti Varvaře Gračovové z Francie nevyužila dva mečboly a podlehla nakonec 7:6, 5:7 a 2:6.

Zdroj: redakce, wtatennis.com, atptour.com