Bratři ve žlutočerném triku se pokusí vytáhnout Litvínov do vyšších pater

Přidat na Seznam.cz

Dětské přání se jim vyplnilo. David Kaše přivítal v Litvínově svého bratra Ondřeje a spolu tak budou hrát v příští sezoně v tradičních žlutočerných dresech. „Litvínov byl pro mě volbou číslo jedna. Měl jsem i jiné nabídky, ale nedávaly mi smysl. Chtěl jsem si zahrát s bráchou a také jsem chtěl být blíže domovu,“ říká Ondřej Kaše. „Lákala mě možnost vžít se do role lídra a pomoci týmu do vyšších pater tabulky,“ dodává pro klubový web.

Ondřej Kaše působil osm let v zámoří. První rok nastupoval v AHL za tým San Diego Gulls, což je farma Anaheimu. Do NHL byl povolán o rok později, ale stále místo si nevybojoval a často pendloval mezi A-týmem a farmou. To samé se opakovalo i v dalším ročníku. V dalších sezonách už sice do rezervního týmu nemusel, přesto neodehrál ani půlku možných zápasů, což zavinily zdravotní potíže. V roce 2020 putoval do Bostonu a posléze do Toronta a Caroliny, ale zářivou kariéru za mořem neudělal. I proto se rozhodl odejít do Evropy a splnit si sen o společném působením s o rok mladším bratrem, který přišel do Litvínova v loňské sezoně. Celkem Ondřej v NHL odehrál 258 zápasů s bilancí 124 bodů (57 gólů a 67 asistencí).

„Jsem nesmírně šťastný, že Ondra bude součástí týmu. Jsem přesvědčený, že mužstvu dodá potřebnou kvalitu na všech úrovních. Průměr téměř půl bodu na zápas v NHL je toho důkazem. Těším se na spolupráci,“ říká hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek. „Je výbornou vizitkou klubu, že hráč takové úrovně chce s Litvínovem spojit svou kariéru,“ doplňuje sportovní manažer Tomáš Vrábel.

Litvínov tak pokračuje ve velké obměně kádru. Během léta je Kaše už dvanáctou (!) posilou žlutočerných.

Matej TomekHC Kometa Brno (CZE)
Josh WesleySpringfield Thunderbirds (AHL)
Janis JaksHK Sochi (KHL)
Ralfs FreibergsIserlohn Roosters (GER)
Kristaps ZileÖrebro HK (SWE)
Radim ŠaldaMountfield HK (CZE)
Michal GutEverett Silvertips (WHL)
Filip HeltJihlava (CZE2)
Šimon StránskýJukurit (FIN)
Nicolas HlavaKladno (CZE)
Jindřich AbdulČeské Budějovice (CZE)

Zdroj: redakce, hcltv.cz