Bratři Nedvědové a jejich působení u reprezentace: Petr je generálním manažerem áčka, Jaroslav asistentem u osmnáctky

Přidat na Seznam.cz

Hokejový trenér Jaroslav Nedvěd si po odchodu z pražské Sparty, kde byl naposledy před čtyřmi lety asistentem hlavního kouče, nemůže stěžovat na nečinnost. Je pořád aktivní a v současné době působí hned na dvou místech. Vede celek HC Letci Letňany ve druhé lize a současně pracuje v realizačním týmu reprezentační osmnáctky. Jaroslav Nedvěd přiblížil pro SportDeník.cz svou trenérskou současnost.

Ilustrační snímek je z Turnaje pěti zemí juniorů v Chomutově (listopad 2023).

Vás bratr Petr Nedvěd je generálním manažerem české reprezentace, kterou čeká mistrovství světa 2024 v Praze a Ostravě. Co říkáte na fakt, že oba pracujete ve sportovním úseku českého hokeje?

Máme něco odehráno, brácha i já. A jsme rádi, že je svým způsobem zájem o náš pohled na věc, pokud jde o reprezentační týmy. Vím, že Petr se bude podílet na sestavování nominace áčka, ale radit mu určitě nebudu. Má kolem sebe kvalitní trenérský štáb, trenéra Rulíka, asistenty i další odborníky. Je tam dost chytrých hlav, aby si všichni zainteresovaní poradili s výběrem na mistrovství světa. Věřím, že zdraví čeští hráči ze zámoří, pokud budou pozváni, rádi do Prahy pojedou.

Jaká je vaše pozice u národního týmu do 18 let?

Jsem společně s dalším bývalým hráčem a trenérem Richardem Žemličkou asistentem hlavního trenéra Davida Čermáka.

Jak to jde dohromady s působením v letňanském klubu?

Docela mě tahle dvojrole naplňuje. Rád dělám s mladými hokejisty. Přece jen jsem šest let trénoval mládež ve Spartě a byly tam nějaké úspěchy. Dříve jsem vedl i reprezentační šestnáctku.

A dá se působením takříkajíc na dvou frontách skloubit i po časové stránce?

Myslím si, že ano. Během sezony jsem sice na akcích s reprezentační osmnáctkou, ale když jedu pryč, tak chybím v Letňanech třeba jen na jeden zápas. Klub je zavedený a mám kvalitního asistenta, který mě zastoupí. Nadcházející mistrovství světa hráčů do 18 let je až v dubnu, tedy prakticky až po domácí sezoně ve druhé lize.

Jak byste charakterizoval hokejisty z reprezentační osmnáctky?

Jsou to kluci, kteří stojí na začátku hokejové cesty. Někteří z této věkové kategorie ale sbírají zkušenosti i ve dvacítce, kde působí už takříkajíc dospělí hokejisté.

Zdroj: autorský článek