Brankářská legenda Van der Sar může opustit jednotku intenzivní péče

Přidat na Seznam.cz

Bývalý nizozemský fotbalový brankář Edwin van der Sar opustil po krvácení do mozku jednotku intenzivní péče. Nizozemská brankářská legenda v úterý poprvé od krvácení do mozku promluvila a na sociálních sítích mohla šířit dobré zprávy o svém zdravotním stavu.

Dvaapadesátiletá brankářská legenda opustila jednotku intenzivní péče

„Stále jsem v nemocnici. Doufám, že se příští týden vrátím domů a udělám další krok ve svém zotavování,“ napsal van der Sar k fotografii z nemocničního lůžka. Na něm sedí vzpřímeně oblečený v modrém sportovním svetru a opírá se o něj jeho manželka.

Krvácení do mozku na dovolené v Chorvatsku

Jak již dříve informoval deník De Telegraaf, bývalý brankář světové extratřídy utrpěl minulý týden na dovolené v Chorvatsku krvácení do mozku. Z chorvatského ostrova byl 52letý van der Sar předminulý týden nejprve převezen záchranářským vrtulníkem na kliniku ve Splitu a poté převezen do Nizozemska. Po neúspěšné sezoně, která pro Ajax skončila bez zisku titulu, se van der Sar 1. června rozloučil s funkcí generálního ředitele po jedenácti letech strávených v nejvyšších patrech nizozemského prestižního klubu. Tento krok zdůvodnil příznaky vyčerpání a únavy.

Zdroj: redakce, telegraaf.nl