Brankář Vít Vaněček zažívá snovou sezónu v New Jersey. Komplikace je to ovšem pro národní tým

Přidat na Seznam.cz

New Jersey hraje v neskutečné pohodě a i díky českému brankáři natáhlo vítěznou šňůru už na třináct zápasů. V novém klubu si velmi brzy získal sympatie fanoušků. Proti Edmontonu se dokonce tribunami linulo skandování „Vítek! Vítek! Vítek!“.

Vaněček byl vyhlášen první hvězdou zápasu s Islanders, a jak sám říká, má vždycky husí kůži, když diváci vyvolávají jeho jméno.

Úspěch připisuje přístupu týmu ke každému utkání, kdy jdou zápas od zápasu a každé utkání chtějí vyhrát. New Jersey se může pyšnit vynikající obranou hrou, když dokáže ubránit mnohdy těsný výsledek. Český brankář zatím zasáhl do dvanácti utkání, z nichž deset bylo vítězných.

Do týmu Devils byl vyměněn v červenci a vysněnou smlouvu podepsal v průběhu srpna. Do týmu podle svých slov zapadl okamžitě, ačkoli se jedná o celkově mladý kolektiv. V kabině se setkává také s krajanem Ondřejem Palátem a Slovákem Tomášem Tatarem.

Kvality českého brankáře podtrhují také vynikající čísla. Procentuální úspěšnost drží aktuálně na 91,7% a průměr inkasovaných branek činí 2,14. Vaněčkova vynikající forma nemůže ujít pozornosti trenérovi reprezentace Kari Jalonenovi. Pokud ovšem Devils postoupí do boje o Stanley Cup, bude se muset podívat po někom jiném, nebo čekat, kam až tým z New Jersey ve vyřazovacích bojích dokráčí.

Na konci listopadu čeká New Jersey derby proti Rangers, kde působí Filip Chytil a Libor Hájek.

Zdroj: New Jersey Devils, redakce