Brankář Vaclík si splní anglický sen. Pokusí se zachránit druholigový Huddersfield

Přidat na Seznam.cz

Tomáš Vaclík je dlouholetá reprezentační stálice, na kterou se trenéři nároďáku vždy mohli spolehnout. Těžko budou čeští fanoušci lovit v paměti nějaký jeho nepovedený zápas. Nevzpomenou si, není takový. Co se však týče klubových záležitostí, tam už to tak pozitivně nevyznívá. Opět je však nutné podotknout, že na vině není jeho případná špatná forma, ale zdravotní problémy, které ho už několikrát vystrnadily z pozice gólmanské jedničky a ostravský rodák si pak při svých ambicích našel místo jinde. Jako v těchto dnech, kdy se rozhodl opustit řecký Olympiakos Pireus a přestoupil do anglického druholigového klubu Huddersfield.

Vaclík přestoupil do řeckého klubu předloni v létě ze španělské Sevilly. Olympiakosu pomohl získat titul, jenže vloni v září si v utkání Ligy národů ve Švýcarsku poranil rameno a od té doby do branky nenastoupil. A protože Olympiakos musel angažovat jiného kvalitního gólmana, Vaclík tušil, že zde už by si pořádně nezachytal. Podobnou situaci zažil v Seville.

To Huddersfield s Vaclíkem na pozici jedničky počítá na sto procent. „Jsem rád, že je Tomáš v našem klubu, jsem si jistý, že do konce sezony bude hrát velmi důležitou roli. Hrál pravidelně na vrcholové úrovni, jak v klubech, tak v reprezentaci,“ uvedl kouč anglického týmu Mark Fotheringham. „Tomáš je brankář, jehož způsob chytání se mi líbí už dlouho, a myslím, že má všechny potřebné předpoklady k tomu, aby se hned prosadil. S tak velkými zkušenostmi může být velkým vzorem pro naše mladé gólmany v dorostu a juniorce,“ dodal trenér gólmanů Paul Clements.

Zatímco v předchozích klubech bojoval Vaclík o ligové tituly a evropské poháry (Sparta, Basilej, Sevilla a Olympiakos), nyní ho čeká nevšední úloha – záchranářské práce. Huddersfield je v tuto chvíli v tabulce druhé ligy až na 22. místě, které znamená sestup.

Zdroj: redakce, htafc.com