Brankář Martin Jedlička vychytal Viktorii Plzeň postup do čtvrtfinále Konferenční ligy

Přidat na Seznam.cz

Zatímco v pohárových utkáních Sparty a Slavie se střílelo jako u Verdunu, zápas Viktorie Plzeň proti Servette Ženeva žádné góly nepřinesl. Rozhodnout musel až penaltový rozstřel, kde brankář Plzně Jedlička korunoval svůj excelentní výkon. Právě 26letému rodákovi z Příbrami Viktoria vděčí za to, že si zahraje čtvrtfinále Konferenční ligy.

Jednu branku hry přece jen fanoušci Plzně slavili, ve 13. minutě se po přímém kopu hlavou prosadil Hranáč. Byl ale v ofsajdu, a tak gól neplatil.

Více aktivní v ofenzívě byli na Štruncových sadech hosté. Stevanovic a Ondoua vyslali v prvních poločasech nebezpečné střely, které ale zlikvidoval brankář Jedlička. Ve 39. minutě měl těžkou chvíli brankář Ženevy Jeremy Frick, ovšem nezpůsobili mu ji útočící hráči Plzně. Na švýcarského fotbalistu hodil kdosi z plzeňských fanoušků kelímek piva. Za to zřejmě západočeský klub nemine trest od UEFA.

Martin Jedlička inkasoval jen jednou ze čtyř penaltových pokusů

Servette ve druhém poločase stupňovala tlak, ale Jedlička měl ten večer bránu zamčenou na dva západy. Na druhou stranu zahodil dvě gólovky Matěj Vydra, někdejší reprezentant. To už běželo prodloužení.

Po výsledku 0:0 se kopaly penalty. A ty byly jasnou záležitostí pro domácí. Prosadili se všichni tři plzeňští střelci, Chorý, Mosquera i Šulc. Ze čtyř hráčů Ženevy povinnost splnil pouze Guillemenot. Plzeň tak vyhrála rozstřel 3:1 a postoupila do čtvrtfinále Konferenční ligy. Je tak jediným českým klubem, který zůstává v evropských pohárech. Dalšího soupeře Viktoria pozná v pátek odpoledne.

Viktoria Plzeň – Servette Ženeva 0:0, na penalty 3:1. Penalty proměnili: Chorý, Mosquera, Šulc – Guillemenot. Neproměnili: Stevanovič, Severin, Cunemoto (všichni Servette).

Zdroj: autorský článek, fcviktoria.cz